Trener Zvezde posle pobede uporedio beogradski i atinski derbi, gde je bolja atmosfera?

subota 24.11.2018.
19:09

Milan Tomić prilično mirno je delovao posle večerašnjeg trijumfa nad Partizanom, kao da se i nije igrao derbi.

Beta/Branislav Božić/Ds

Iako ovog puta u ulozi gosta, Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita, potvrdila da je bolji tim od Partuizana u ovom trenutku i dodatno se učvrstila na vrhu tabele.

U devetom kolu ABA lige, Zvezda je slavila sa 77-71 protiv crno-belih, a posle meča trener Milan Tomić nije bio previše pričljiv.

''Hvala na čestitkama, a čestitam i mojim igračima koji su odigrali 40 minuta borbeno i taktički kako smo zamislili. Sigurno smo napravili veliku stvar i Pejdža i Marinkovića, koji su jedni od najbitnijih u Partizanu.

To je što se tiče odbrane, a napadačke i sa dosta ekstra pasova i da napadnemo tamo gde Partizan ima problema. Što se tiče koncentracije i kako su igrači odigrali, sve je bilo kako treba'', izjavio je Tomić.

Da li biste rekli da je ovo najvrednija pobeda vaše ekipe do sada? Najvrednija?

''Ako su najvrednije u novembru i decembru, šta su onda one u maju? Ne gledam ja to tako. Hoćete jedan derbi da se završi u prvoj četvrtini. Nije bilo potrebno buđenje'', naglasio je Tomić.

Atmosfera i poređenja sa grčkim derbijem?

''Tamo imaju mreže između terena i parketa. Sigurno da je mnogo bolje za jedne i druge navijače kad postoje mreže, tako da je atmosfera bila sasvim regularna. A ne da igramo u Atini kao da smo u areni za lavove'', objasnio je Tomić.

A kako je vama bilo na vašem prvom derbiju?