subota 13.01.2018.
17:26

Srpski trio se proveo u Bursi kao bos po trnju.

BETA/AP Photo/Emre Tazegul

Košarkaši Tofaša će neko vreme ponovo provesti na čelu tabele turske Superlige, jer su pred svojom publikom razbili Jesilgiresun sa 92:52 (23:25, 23:16, 18:5, 28:6).

Zanimljivo je da su gosti na prvi mali odmor otišli sa košem razlike, na poluvremenu su zaostajali pet poena, a onda su u drugoj i trećoj četvrtini unakaženi - rezultat drugog poluvremena bio je 46:11!

Kroker sa 22 i Morgan sa 20 su bili najzapaženiji u Tofašu, na drugoj strani jedini dvocifren bio je Bojton sa 15 poena.

U poraženom sastavu, za koji nastupaju trojica Srba, Dušan Gavrilović Čantekin je postigao 9 poena i imao 7 skokova, bivši kapiten Crvene zvezde Tadija Dragićević je imao 7 poena i 4 skoka, dok Ivan Marinković nije ulazio u igru.

Danas su odigrane još dve utakmice 15. kola  turskog šampionata, Banvit je bio ubedljiv protiv Pinar Karšijake (84:75), dok je Bešiktaš prilično rutinski savladao Bujukčekmeče (78:65).