20:55

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su prvu pobedu u Evroligi, u drugom kolu su na svom parketu bili bolji od turskog Fenerbahčea.

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Drugo kolo i prva pobeda Crvene zvezde u Evroligi.

Nakon tesnog poraza u Atini od Panatinaikosa, puleni Milana Tomića su u "Areni" savladali velikana iz Istanbula, ekipu Fenerbahčea, rezultatom 68:56 (15:16, 20:14, 16:13, 17:13).

Otvorio je utakmicu trojkom Branko Lazić, Zvezda je zadržavala prednost sve do četiri minuta do kraja prve deonice, kada je nakon trojke Bobija Diksona Fener stigao do prve prednosti na utakmici.

Usledila je rezultatska klackalica, da bi trojkom u finišu kvartala De Kolo doneo pola koša prednosti gostima iz Istanbula pred odlazak na odmor.

Nastavila je Zvezda da igra u dobrom ritmu i u drugom kvartalu, Dejan Davidovac je praktično u prvom kontaktu sa loptom ubacio trojku za +4, da bi nakon trojke Fajea "crveno-beli" poveli i sa šest poena prednosti.

De Kolo je ponovo vratio Fener u život, nakon njegove serije gosti su prišlli na samo poen zaostatka na dva minuta do kraja prvog poluvremena.

Ipak, Zvezda je odgovorila preko Lorenca Brauna i Gista, ponovo su domaći košarkaši stigli do šest poena viška, da bi na pauzu otišli sa pet poena prednosti (35:30).

Slično stanje stvari na parketu i u nastavku susreta, da bi Zvezda sredinom treće deonice stigla i do maksimalnih +9, nakon serije Stratosta Perperoglu od pet vezanih poena (46:37).

Uspeli su puleni Milana Tomića da odbiju nalet Obradovićevih izabranika, u finišu kvartala se razigrao i Majkl Odžo, kojeg su košarkaši Fenera morali da šalju na liniju penala u nedostatku boljih rešenja, ali ih je snažni centar kažnjavao, šutirao je bacanja 5/6.

Zvezda je dobila i treći kvartal, pa je na poslednju pauzu otišla sa osam poena prednosti (51:43).

Tvrd početak poslednje deonice, čvrste odbrane su se igrale na obe strane, Fener je nakon četiri minuta u odlučujućoj deonici vodio sa 5:2.

Vezali su još pet poena, pa su srpskom šampionu prišli na samo dva poena zaostatka.

Usledio je odgovor Zvezde nakon tajm-auta Milana Tomića, najpre je trojku pogodio Faje, da bi potom i Ognjen Dobrić efektno zakucao nakon ukradene lopte za +7.

Nakon toga je Perperoglu preuzeo stvari u svoje ruke, Faje je blistao u odbrani, te su "crveno-beli" ubrzo došli i do dvocifrene prednosti.

Nakon poena Gista iz odbojke na 50ak sekundi do kraja sve je bilo jasno, šampion Srbije je stigao do 11 poena prednosti, nakon toga je Braun pogodio trojku i stavio tačku na ovaj susret, pobeda Crvene zvezde protiv ekipe Željka Obradovića.

Zvezdu je do velikog trijumfa sa 13 poena i šest asistencija predvodio Lorenco Braun, pratili su ga Perperoglu i Džejms Gist (8sk) sa po 11 poena, odličan je bio i Mo Faje sa osam poena, sedam skokova i dve blokade, Senegalac je posebno blistao na defanzivnom kraju, gde je bio prava noćna mora za košarkaše Fenera.

Solidna partija i velikog pojačanja Derika Brauna, koji je za oko 14 minuta na parketu ubacio sedam poena, ali je sakupio i osam skokova.

Sa druge strane se istakao Nando De Kolo sa 19 poena, pratio ga je Bobi Dikson sa 13 poena, veliko pojačanje Derik Vilijams je ostao bez poena, Kalinić je protiv bivšeg tima ubacio samo tri poena, Štimac je za osam minuta na parketu ubeležio samo jedan poen.