Titula je Partizanova!

• 27. april 2013.

• 22:39

Košarkaši Partizana, posle godinu dana pauze, vratili trofej ABA lige u svoje vitrine. Crno-beli u finalu savladali Crvenu zvezdu sa 71:63, zahvaljujući znatno boljoj igri u drugom poluvremenu. Finiš meča obe ekipe dočekale bez isključenih trenera - Vujoševića i Radonjića.

Šesti put u klupskoj istoriji ekipa Partizana osvojila je trofej regionalne lige. Sigurno, za crno-bele jedan od najdražih trijumfa u finalima, obzirom da im je prvi put rival bila Crvena zvezda.

Ekipa Dejana Radonjića je bila nešto bolji rival u prvom poluvremenu, ali su se crno-beli konsolidovali u nastavku i na kraju trijumfovali sa 71:63.

Uvodni minuti igre pripali su Partizanu, koji predvođen raspoloženim Muslijem stiže do vođstva od 7:0.

Nije se dugo čekalo na odgovor Zvezde, a u njenim redovima je u tim trenucima glavnu ulogu imao odlični Nelson, pa crveno-beli prave preokret za vođstvo od 11:9.

Nelson je i do kraja prve četvrtine predvodio Zvedu, koja posle prvih deset minuta ima vođstvo od 18:14.

Druga četvrtina donela je znatno ''tvrđu'' igru, sa malo poena na obe strane. Kako je vreme odmicalo, Partizanu je sve više problema pravio Raško Katić, a ni šut za tri poena ih nije služio.

Posledica toga je i vođstvo Zvezde od 32:25 na poluvremenu.

Bolju igru i preokret Partizana u drugom poluvremenu najavio je Davis Bertans trojkom na počletku treće četvrtine. Raško Katić je u tim trenucima ostao jedini koji je Zvezdu rezultatski držao u igri svojim poenima, ređali su se njegovi poeni, ali to Zvezdi večeras nije bilo dovoljno.

Crno-beli sve bolji i u šutu, pa u finišu treće četvrtine dolaze do ''plus sedam'' - 45:38.

Do kraja ovog dela igre crno-beli odlaze na ''plus 5'' - 50:45. Ulazimo u poslednjih deset minuta finala!

Očigledno veoma uzbudljivih...

Partizan prvo stiže na 53:45, a onda protesti Vujoševića, tehnička greška treneru Partizana u trenucima kad njegov tim ima najveću prednost od početka utakmice!

Zvezda to koristi i za tili čas smanjuje na 53:50...

Ipak, crno-beli brzo vraćaju na ''plus sedam''. Prvo je Lovernj pogodio sa penala, a onda Bertans za tri poena, pa je trener Zvezde primoran da traži tajm-aut - 57:50!

Igor Rakočević smanjuje prednost crno-belih, ali siguran je i Gagić na drugoj strani. Međutim, kapiten Zvezde preuzima odgovornost - trojka za 59:55!

Vesterman onda siguran sa penala, ali posle koškanja igrača na parketu, usledili su protesti oba trenera, a rezultat svega su isključujuće tehničke greške i za Radonjića i za Vujoševića!!!

Počinje poslednjih pet minuta igre, Partizan vodi sa 61:55. Posle par neiskorišćenih napada na obe strane, Lovernj zakucava za vođstvo crno-bhelih od 63:55.

Na tri i po minuta do kraja, faul nad Rakočevićem, koji pogađa samo jedno bacanje za 63:56.

I kada se činilo da su crno-beli sve nesigurniji u napadu, usledila je fenomenalna kontra i asistencija za Bertansa koji zakucava za 65:57! Potez utakmice, definitivno!

Dva minuta do kraja, tajm-aut Zvezda... Međutim, Lovernj sve bolji, novo zakucavanje, a u poslednji minut se ulazi vođstvom Partizana od 68:59!

Katić opet pogađa, ali nema vremena za crveno-bele, Partizan već slavi titulu prvaka ABA lige! Na kraju - 71:63.

Leo Vesterman i Davis Bertans sa po 15 poena bili su najistaknutiji u pobedničkoj ekipi, a u Zvezdi Raško Katić najbolji sa 19. Igor Rakočević i Demarkus Nelson upisali su po 14 poena.