Tim Dankan je kao vino!

• Autor: Boban Filipović

• 23. april 2015.

• 13:47

Iskusni centar Sparsa odigrao feonomenalno u drugoj utakmici 1/4 finalne serije protiv Klipesa u 'Stejpls' centru i jedan je od najzslužnijih što je aktuelni šampion NBA lige napravio brejk.

Iako će za tri dana napuniti 39. godina, Tim Dankan je sinoć na parketu proveo čak 44 minuta!

Za to vreme je ubacio 28 poena, sakupio 11 skokova i tako ostvario 159. dabl-dabl u karijeri u plej-ofu, po čemu je najbolji u istoriji NBA lige.

Osim toga, Timi je još u prvoj četvrtini premašio cifru od 5000 postignutih poena u plej-ofu i tako postao tek peti košarkaš u istoriji najjače košarkaške lige na svetu kome je to pošlo za rukom.

San Antonio je savladao LA Kliperse nakon produžetka rezultatom 111:107, izjednačio rezultat u seriji na 1:1 i preuzeo prednost domaćeg terena.

Zanimljivo, Tim Dankan je poslednjih osam minuta igrao sa pet ličnih grešaka. U prilogu pogledajte njegove hajlajtse.