Tim Dankan je kao vino!

Autor: Boban Filipović
četvrtak 23.04.2015.
13:47

Iskusni centar Sparsa odigrao feonomenalno u drugoj utakmici 1/4 finalne serije protiv Klipesa u 'Stejpls' centru i jedan je od najzslužnijih što je aktuelni šampion NBA lige napravio brejk.

Beta/AP Photo/Chris Carlson

Iako će za tri dana napuniti 39. godina, Tim Dankan je sinoć na parketu proveo čak 44 minuta!

Za to vreme je ubacio 28 poena, sakupio 11 skokova i tako ostvario 159. dabl-dabl u karijeri u plej-ofu, po čemu je najbolji u istoriji NBA lige.

Osim toga, Timi je još u prvoj četvrtini premašio cifru od 5000 postignutih poena u plej-ofu i tako postao tek peti košarkaš u istoriji najjače košarkaške lige na svetu kome je to pošlo za rukom.

San Antonio je savladao LA Kliperse nakon produžetka rezultatom 111:107, izjednačio rezultat u seriji na 1:1 i preuzeo prednost domaćeg terena.

Zanimljivo, Tim Dankan je poslednjih osam minuta igrao sa pet ličnih grešaka. U prilogu pogledajte njegove hajlajtse.