Težak poraz Partizana u ''Areni'', košmarno drugo poluvreme!

utorak 05.11.2019.
21:48

Neverovatan pad u igri crno-belih u trećoj četvrtini gosti na najbolji način iskoristili i došli do zaslužene pobede.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Posle pet pobeda u prvih pet kola, ekipa Partizana večeras je pretrpela prvi poraz u Grupi B Evrokupa, i to pred svojim navijačima (ukupno 8.418) u ''Štark Areni'' od Venecije rezultatom 83:69.

Podsetimo, crno-beli su istog rivala na startu takmičenja savladali sa 66:63.

Počelo je serijom 9:0 u korist gostiju, a Partizan je uzvratio preko Jaramaza i Zagorca i smanjio na 9.5.

Venecija potom vraća devet poena razlike, povela je i sa 19:10, a do kraja prve deonice crno-beli su uspeli da smanje na 21:18.

Početkom druge četvrtine Partizan uspeva prvi put da povede pogotkom Pejnersa rezultatom 22:21, a par minuta kasnije Trinkijerijev tim odlazi već na ''plus sedam'' - 32:25.

Bila je to najubedljivija prednost Partizana u ovoj utakmici, bljesak koji je kratko trajao.

Do kraja poluvremena, Venecija je izjednačila na 37:37, ali Partizan je u nastavak ipak uneo minimalnu prednost posle poena Gordića - 39:37.

A onda, treća četvrtina, košmarna za crno-bele! Za nevericu je podatak da Partizan u tih deset minuta nije postigao nijedan koš iz igre, ukupno devet poena crno-beli su upisali sa linije slobodnih bacanja u tom periodu, ali je Venecija istovremeno postigla 25 i praktično prelomila meč u svoju korist.

Partizan ne samo da nije uspeo da vrati neizvesnost u poslednjoj četvrtini, nego je na kraju pretrpeo i pravi debakl, zabrinjavajući pred nove teške mečeve i u Evrokupu (gostovanje Tofašu u Turskoj), i u ABA ligi (protiv Zadra u gostima, pa Crvene zvezde...). Bilo je i 20 poena razlike za Veneciju (83:63), a Birčević i Gordić su trojkama u finišu poraz učinili nešto pristojnijim

Mičel Vat je sa 23 poena i pet asistencija bio najbolji večeras u timu Venecije, a odlični su bili i Ostin Dej sa 13 i Džeremi Čepel sa 12 poena.

U Partizanu samo Rašon Tomas na svom nivou sa 18 poena, Jaramaz ga je pratio sa devet poena.