Teško bez Vilijamsa, ali Zvezda je i dalje nepobediva!

• 15. decembar 2014.

• 22:42

Košarkaši Crvene zvezde Telekom su u ''Pioniru'' upisali i 12. trijumf u isto toliko mečeva u ABA ligi ove sezone i tako nastavili fantastičnu rezultatsku seriju u ovom takmičenju. Gosti pripretili u finišu, ali nisu imali snage za iznenađenje.

Crvena zvezda je večeras prvi put ove sezone nastupila bez prvog plejmejkera Markusa Vilijamsa, skromnu minutažu je imao i prvi centar Boban Marjanović, što se bitno odrazilo na igru Radonjićevog tima u večerašnjem meču sa Igokeom.

Ipak, favorit je na kraju izašao kao pobednik - 76:71 u korist srpskog predstavnika u Top 16 Evrolige, koji je ovim trijumfom izjednačio dosadašnji rekord ljubljanske Olimpije u ABA ligi, sa 12 pobeda iz prvih 12 mečeva.

Gosti iz Laktaša su čitavim tokom meča bili ravnopravan rival, od starta su hrabro krenuli i predvođeni raspoloženim Brankom Jorovićem, poveli sa 7-2.

Ipak, usledila je sjajna serija Zvezde, koja u osmom minutu meča serijom 12-2 stiže do pet poena viška.

Jorović je novom trojkom prekinuo ovu seriju, smanjio na 14-12 i gostima vratio rezultatski priključak.

U drugih deset minuta ušlo se minimalnim vođstvom Zvezde (20-19), ali je u finišu prvog poluvremena domaći tim uspeo da konačno stekne osetniju prednost i u drugo poluvreme uđe sa ''plus 10'' - 43:33.

Zvezda je tokom treće četvrtine dugo održavala stečenu prednost i mnogi su očekivali rutinsku završnicu ovog meča.

Međutim, ekipa Željka Lukajića krajem treće i početkom poslednje četvrtine pravi svoju fenomenalnu seriju i od 15 poena zaostatka (64-49) u 28. minutu, dolazi do izjednačenja u 35. minutu - 64:64!

Dva minuta kasnije, Igokea je prešla i u vođstvo (69-71), poenima Miloševića, ali u finišu je Boban Marjanović ponovo uspostavio svoju dominaciju pod koševima i to je odmah donelo rezultat crveno-belima - serija 7:0 za 76:71 u poslednjem minutu i tada je sve bilo rešeno - Zvezda stiže do 12. uzastopne pobede!

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nikola Kalinić sa 13 poena, Lazić je upisao poen manje, a Luka Mitrović 10.

U ekipi Igokee, najefikasniji Živanović sa 12 poena, a debitant Katnić je postigao 11.

Zvezda je, naravno, potvrdila prvo mesto na tabeli, sa učinkom 12-0, a Igokea sada ima tri pobede i 9 poraza na pretposlednjem mestu.