• Autor: Aleksandar Obrenović

• 28. januar 2016.

• 21:15

Ekipa Cedevite propisno je namučila favorita u današnjem meču u Istanbulu, ali nije uspela da slavi.

Fenerbahče je savladao Cedevitu u okviru 5. kola Top 16 faze Evrolige rezultatom 86:73, mnogo teže nego što vam to ovaj rezultat govori.

Ekipa Željka Obradovića je dobila prvu četvrtinu sa veoma ubedljivih 27:12, a nakon toga su svi očekivali da Fener nastavi sa takvom igrom.

Ipak, ekipa iz ABA lige se probudila, uspela da do kraja prvog poluvremena smanji na -7, što je bilo podnošljivo za trenera Mršića.

Držali su prednost domaći sve do kraja treće četvrtine, kada je Cedevita uspela da se u potpunosti vrati u meč (62:61) koševima Vokera i Gordića.

Nisu se dali domaći, prednost je ostajala na njihovoj strani uprkos žestokim napadima gostiju, a kada je Luiđi Datome pogodio trojku za 78:70  na 4 minuta do kraja sve je bilo dosta jasnije.

Voker je održavao Cedevitu u životu u ovoj utakmici, ali su izabranici srpskog trenera uspeli da održe prednost do samog kraja i da slave zasluženu, petu pobedu u isto toliko mečeva.

Datome je imao 19 poena, Judo 17, dok su Srbi bili nezapaženi, Bogdan je postigao 5 poena, Kalinić je imao samo dve asistencije tokom ovog duela.

Sa druge strane, Bilan i Vajt su bili najbolji sa po 13 poena.