Tepić izvukao Megu, pobeda u Sloveniji! Nego, kakva je ovo četvrtina?!

subota 21.11.2020.
21:19

Primorska savladana nakon produžetka.

BETAPHOTO/ABA liga/Borac/Dusko Radisic/MO

Ekipa Mege je danas uspela da savlada Primorsku sa 69:71 nakon produžetka. Domaći su imali blagu prednost tokom većeg dela meča, ali ne veću od 7 poena razlike, a ovaj duel je obeležila i treća četvrtina sa samo 14 poena (5:9).

Tim trenera Jovanovića je imao zaostatak od 4 poena pred ulazak u poslednji minut, ali je onda Milenko Tepić preuzeo stvar u svoje ruke zajedno sa Markom Simonovićem.

Prvo je Simonović pogodio trojku, a onda i Tepić za izjednačenje 63:63.

Imao je Tepić i šansu da donese pobedu svom timu, šutirao je za tri poena, ali nije uspeo.

U nastavku veoma bitna trojka Tepića za 65:70 na 3 minuta do kraja, ispostavilo se da je do kraja ekipa Mege ubacila samo još jedan poen (takođe preko Tepića) i da je to bilo dovoljno za novu pobedu.

Vončina najefikasniji sa 22 poena u Primorskoj, poen manje je imao Kastrati. Kod gostiju Simonović 15 poena i 12 skokova, Tepić 11 poena, Matković 12. Jovan Novak 6 poena i 9 asistencija.

U drugom meču dana Mornar je savladao Split sa 87:95 u Splitu, fantastičan je bio Džejkob Pulen sa 27 poena, 3 skoka i 3 asistencije.

Na drugoj strani Srbi su predvodili Split, Luković sa 21 poenom i 8 skokova, odnosno Đoković sa 16 poena najefikasniji.