TBSL: "Stotka" Fenera u gradskom derbiju

nedelja 04.02.2018.
13:26

Epitet "derbi" ipak nije opravdan nakon 40 minuta u dvorani aktuelnog prvaka Evrope.

Epa/Sedat Suna

Košarkaši Fenerbahčea deklasirali su ekipu Anadolu Efesa u okviru 17. kola turske Super Lige, bilo je 100-74 u "Ulker Sports" areni.

Već u prvom kvartalu postalo je jasno da se "pivarima" sprema katastrofa, domaćin je prvi period rešio u svoju korist rezultatom 27-10.

Do poluvremena je razlika u korist domaćina porasla, Efes je u trećoj deonici uspeo donekle da se vrati u meč, ali u četvrtom kvartalu su izabranici Željka Obradovića rutinski priveli posao kraju, odlepili su se na više od 20 poena prednosti i lagano slavili.

Istakli su se Bred Vonamejker sa 15 poena, Džejson Tompson sa 14 poena i 11 skokova, Veseli i Mahmatoglu sa po 13 poena, kao i Luiđo Datome sa 11.

Marko Gudurić je za 18 minuta pružio solidnu partiju, upisao je osam poena, dva skoka i dve ukradene lopte, kao i jednu asistenciju. Nikola Kalinić nije nastupio.

Kod gostiju 22 poena Mekoluma, 15 je dodao Motum, 11 Sajbir, dok je 10 upisao Balbaj. Štimac je za 15 i po minuta upisao šest poena i devet skokova.