TBL: Sjajan meč u Istanbulu, Bešiktaš bolji od Darušafake

subota 04.11.2017.
13:27

Izabranici Ufuka Saridže savladali su ekipu Dejvida Blata u 5. kolu turske Super lige.

screenshot - Youtube.com

Istanbulski "Orlovi" slavili su u "Sinan Erdem Domu" rezultatom 88-84 (77-77) nakon produžetka.

Nakon 10 minuta bilo je nerešeno, da bi do kraja prvog poluvremena Bešiktaš stekao tri poena prednosti.

U nastavku, domaćin je držao stvari u svojim rukama, stigli su u trećoj deonici i do osam poena viška, u poslednjih 10 minuta ušli su sa sedam poena suficita.

Ipak, puleni Dejvida Blata se bude u poslednjem kvartalu, dolaze do izjednačenja, pa i do preokreta, ali je Bešiktaš u drugoj polovini deonice ponovo stekao prednost.

Darušafaka se nije predala, pa su uspeli poenima Vilbekina da poravnaju rezultat na pola minuta do kraja, a ispostviće se i odvedu meč u dodatnih pet minuta.

Domaćin ipak ostaje pribran u produžetku, ponovo dolazi do prednosti, na kraju i do zasluženog trijumfa.

Najbolji u redovima Bešiktaša Di Džej Storberi i Šanli (8sk) sa po 21 poenom, pratili su ih Kajl Vims sa 14 poena, kao i Džon Dibler sa dabl dabl učinkom od 12 poena i 10 skokova.

U poraženom sastavu 24 poena Džahuana Džonsona, pola koša manje dodao je Mejnor Bel, dok se na 18 poena zaustavio Vilbekin. Dvocifren i Vil Kamings sa 11 poena.