TBL - Poraz Galate u Izmiru

Autor: Boban Filipović
nedelja 25.12.2016.
17:19

Posle dva vezana poraza u Evrolige, košarkaši Galatasaraja izgubili su i na domaćoj sceni od Karšijake.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DR

U 12. kolu turskog šampionata Pinar Karšijaka je pred svojom publikom savaldala Galastasaraj sa 78:72 u veoma dramatičnom i uzbudljivom meču.

Junak trijumfa domaćina bio je Samers sa 23 postignuta poena, dok je kod gostiju najefikasniji bio bivši igrač Zvezde Bjelk Šilb sa 15 ubačenih poena.

Utakmica je u jednom trenutku prekinuta zbog nereda na tribinama, ali se bura stišala.

Klubu iz Izmira je to bila sedma prvenstvena pobeda u dosadašnjem toku sezone, dok četa Ergina Atamana ima jednu više.