18:26

Fenerbahče nastavlja da deli lekcije u turskoj TBL ligi.

Beta/Branislav Božić/Ds

Ekipa Željka Obradovića danas je upisala svoj 20. trijumf ove sezone u domaćem šampionatu.

U meču 23. kola TBL lige, Fenerbahče je kao gost savladao domaći Bujukčekmeče rezultatom 88:80.

Tokom prve četvrtine Obradovićev tim je stekao nešto osetniju prednost koju je bez većih problema održavao do kraja. Doduše, domaći su u par navrata tokom drugog poluvremena uspevali da vrate rezultatsku neizvesnost, ali više od toga nisu mogli protiv favorita.

Što se strelaca tiče, Điđi Datome je danas bio najefikasniji u ekipi Fenerbahčea sa 16 poena, Naneli je upisao 11, a dvocifreni su bili i Tompson, Slukas i Meli sa po 10 poena. Od srpskih reprezentativaca, Marko Gudurić je meč završio sa osam postignutih poena.