Tadija i Bobi ''izrešetali'' Radnički

• 19. april 2014.

• 19:49

Košarkaši Crvene zvezde upisali i četvrtu pobedu u Superligi, i to veoma ubedljivu protiv kragujevačkog Radničkog u ''Pioniru''.

Pred tek nešto više od 1.000 gledalaca, meč koji je imao epitet derbija pre četvrtog kola Superlige, opravdao je to zvanje samo tokom prvog poluvremena, kada su Kragujevčani koliko-toliko uspevali da pariraju Crvenoj zvezdi Telekom.

U nastavku, potpuna dominacija Beograđana, koji na kraju stižu do ubedljivih 82:62
.

Zvezda je na poluvremenu imala ''plus 6'' - 41:35, a ključni period meča bila je treća deonica u kojoj se igra ekipe Miroslava Nikolića potpuno raspala, a Dragićević je ''dalekometnom paljbom'' iz minuta u minut uvećavao prednost crveno-belih.

Tokom poslednjih deset minuta, Zvezda je imala i 26 poena prednosti, posle čega je trener domaćih Dejan Radonjić ukazao priliku mlađim snagama - Tejiću, Rebiću, pa su gosti iz Kragujevca u finišu uspeli da ovaj ubedljiv poraz učine donekle ''pristojnijim''.

Na kraju, Dragićević najefikasniji u Zvezdi sa 18 poena (trojke 5-8), Marjanović je upisao 16, a Nelson 10.

Kod gostiju, Lešić se istakao sa 18 poena, a Marinović je meč završio sa 13 postignutih poena.

Zvezda, dakle, i posle četvrtog kola ima maksimalan učinak, dok Radnički sada ima po dve pobede i dva poraza.