petak 24.02.2017.
17:15

U jednom od derbija VTB lige, Himki je slavio na gostovanju u Krasnodaru.

euroleague.net

Izabranici Duška Ivanovića slavili su na gostovanju Obradovićevoj Lokomotivi Kubanj, veoma neivezstan meč završen je rezultatom 84-89 u korist moskovskog sastava.

Prvih 10 minuta pripalo je domaćinu, koji je u drugu deonicu ušao sa 11 poena suficita.

Ipak, fantastična druga četvrtina Himkija, postigli su 33 poena i na pauzu otišli sa sedam poena viška.

Lokomotiva je dobila treći kvartal, u poslednjih 10 minuta se ušlo sa četiri poena prednosti u korist gostiju.

Ispostavilo se da je to Himkiju bilo sasvim dovoljno, do kraja su održali prednost te su zasluženo slavili.

Blistao je Aleksej Šved sa 29 poena i osam skokova, pratili su ga Erl Rouland sa 18 i Robi Hamel sa 11 poena.

U poraženom sastavu 16 poena i devet skokova bivšeg igrača Partizana Kevina Džounsa, dok je Mardi Kolins imao isti košgeterski učinak.

Po 14 poena dodali su Ročesti i Rajan Brekof.