SVE JE POZNATO - Tri turska kluba i sijaset Srba u Zvezdinoj grupi!

  • Autor: Mihajlo Vidojević

  • 18. decembar 2015.

  • 22:35

  • Izvor: Sportske.net

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nakon završetka utakmica u Pireju i Malagi kompletiran je sastav grupa TOP 16 faze Evrolige. Poslednja dva protivnika koja su smeštena u grupu sa šampionom Srbije dolaze iz Turske i Španije.

SVE JE POZNATO - Tri turska kluba i sijaset Srba u Zvezdinoj grupi!
Foto: euroleague.net
Košarkaši Crvene zvezde Telekom pobedili su Bajern u poslednjoj utakmici 10. kola evroligaške grupe "A" čime su obezbedili plasman u TOP 16 fazu elitnog takmičenja.

Odmah nakon završetka duela u hali "Pionir" informisali smo vas da će šampion Srbije takmičenje nastaviti u grupi "E" sa ekipama Fenerbahčea, Panatinaikosa, Darušafake, Lokomotive Kubanj i Cedevite o čemu više možete čitati OVDE!

Do kraja večeri kompletiran je sastav grupa TOP 16 faze pošto su razrešene poslednje dve nedoumice u grupama "B" i "D".

Košarkaši Anadolu Efesa kao gosti su savladali Olimpijakos što im je na kraju donelo drugo mesto u grupi "B", a samim tim i plasman u grupu "E" u kojoj se nalazi i naša Crvena zvezda Telekom.

Biće to prilika da se bivši trener Partizana Dušan Ivković i nekadašnji centar crno-belih Nenad Krstić okušaju u duelu sa šampionom Srbije a nema sumnje da Efes deluje kao daleko teži rival u odnosu na Laboral Kuću koja bi bila Zvezdin rival da je Olimpijakos savladao turskog vicešampiona.

Ono što može da raduje Dejana Radonjića i njegove pulene jeste pobeda moskovskog CSKA koji je u Malagi savladao Unikahu. To znači da će u grupu sa Crvenom zvezdom Telekom Unikaha za koju nastupaju srpski reprezentativci Stefan Marković i Nemanja Nedović.

Posle svega, možemo da konstatujemo da će aktuelni šampion Srbije igrati u grupi "E" TOP 16 faze Evrolige sa sledećim timovima:

 Grupa E
 Grupa F
 A1 Fenerbahče (Turska)  B1 Olimpijakos (Grčka)
 B2 Anadolu Efes (Turska)  C2 Barselona (Španija)
 C3 Panatinaikos (Grčka)  D3 Brose Baskets (Nemačka)
 D4 Darušafaka (Turska)
 A4 Real Madrid (Španija)
 C1 Lokomotiva Kubanj (Rusija)
 D1 CSKA Moskva (Rusija)
 D2 Unikaha (Španija)  A2 Himki (Rusija)
 A3 Crvena zvezda Telekom (Srbija)  B3 Laboral Kuća (Španija)
 B4 Cedevita (Hrvatska)
 C4 Žalgiris (Litvanija) 

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Komentari