• Autor: Boban Filipović

• 29. maj 2018.

• 15:02

Kritike samo pljušte i nisu neosnovane.

U košarkim krugovima preovladava gledište da je Golden Stejt imao " vetar u leđa" jutros u majstorici u Hjustonu.

Skreće se pažnja da je najbolji igrač Roketsa Džejms Harden imao izuzetno loš tretman kod arbitara.

'Bradonji' sudije nisu svirale ono što mu obično sviraju, ponekad doduše i na ime.

Poznato je da on "na foru" iznuđuje faulove prilikom šuta za tri poena, ali jutros ga sudije nisu "šljivile".

Nisu dosuđena dva čista prekršaja nad njim prilikom šuta za tri poena u drugoj četvrtini, kouč D'Antoni je tada burno protestovao, bio je apsolutno u pravu, bili su to oni faulovi koji se vide "iz aviona".

U trećoj četvrtini još jedna takva situacija, Harden je pogodio trojku uz faul Tompsona, a arbitri presudili da je faul bio pre šuta!

Osim "nepravde" prema Hardenu, arbitri su tolerisali tzv. pokretne blokove 'Ratnika' nakon kojih su Kari, Durent i Tompson dobijali idealne uslove za šut.

DeMarkus Kazins, Džeremi Lin i nekolicina novinara koji prate NBA su se posle majstorice oglasili na tviteru i ocrnili suđenje.

Međutim, valja dodati da su Hjuston Roketsi užasno šutirali trojke (7/44), da u drugom poluvremenu nisu pogodili nijednu osim one gorepomenute Hardenove pod faulom koja nije priznata. Stoji da su sudije bile naklonjenije šampionu, ali kada promašite 27 trojki u nizu u sedmoj utakmici konfrenecijskog finala, kada imate +15 u drugoj četvrtini, a treću izgubite sa 33:15, onda nije realno da odete u veliko finale.