Strašna Zvezda, nepobedivost Budućnosti je prošlost!

• Autor: Boban Filipović

• 02. novembar 2014.

• 22:47

Nakon šest odigranih kola u Aba ligi Crvena zvezda Telekom je jedini neporaženi tim, pošto su Radonjićevi puleni večeras naneli prvi poraz gostima iz Podgorice rezultatom 83:69 (14:17, 20:23, 20:19, 29:10).

Oba tima ušla su nervozno u meč, početak je obeležio mali broj poena, Budućnost je ranije oslobodila pritiska, nametnula svoj ritam igre koji je diktirao Rejnolds i u drugoj četvrtini stakla dvocifrenu prednost.

Markus Vilojams se probudio tek u poslednjem minutu prvog poluvremena i njegovh pet vezanih poena omogućili su crveno-belima da na odmor odu sa podnošljivih minus 6.

Budućnost je čuvala prednost do polovine treće deonice, Zvezda preko Blažiča stiže do izjednačenja (47:47), a nedugo potom i do prvog vođstva (51:50) još od starta meča.

Gosti iz Podgorice prave još jednu dobru mini-seriju u finišu trećeg perioda i na ulazu u poslednji imaju prednost od pet poena, ali to je bilo sve od njih večeras u "Pioniru".

Zvezda je stegla u odbrani u poslednjoj četvrtini, došla je do nekoliko lakih poena iz kontranapada, napravila seriju od čak 17:0, preuzela prednost, koja je trojkom Kalinića na nešto više od pet minuta pre kraja postala dvocifrena.

To je evidentno donelo prevagu crveno-belima na psihološkom planu, osećala se doza nervoze u napadima gostiju, a Zvezda je do kraja dodatno podigla prednost i slavila sa ubedljivih 83:69 za šestu pobedu u prvih šest kola i sada su jedini neporaženi tim Aba lige.

Jaka Blažič bio je najefikasniji u pobedničkom taboru sa 18 poena, Boban Marjanović dodao je 12 uz čak 17 skokova, po 11 su ubacili Markus Vilijams (7 asistencija) i Nemanja Dangubić. Kod gostiju, Rejnolds je ubacio 18, Šehović 15, a Planinić 10 poena.