19:52

Košarkaši Crvene zvezde dočekali su ekipu Panatinaikosa u 23. kolu Evrolige.

BETAPHOTO/MILOS MISKOV/MO

Puleni Dragana Šakote su u "Štark Areni" ugostili grčkog šampiona, ekipu Panatinaikosa.

Rik Pitino je napravio odličnu ekipu, koja je do poraza od Valensije u minulom kolu pružala sjajne partije i beležila odlične rezultate.

Prvi susret ove dve ekipe u prvom kolu okončan je pobedom "Zelenih", ali se situacija u oba kluba drastično promenila u međuvremenu.

Nakon 20 minuta košarke u "Štark Areni" Zvezda vodi nakon velikog preokreta sa 35:32.

Gosti su dobili prvi kvartal sa 21:9, dugo se Zvezda mučila i u drugoj deonici, a onda su proradili Dejan Davidovac i Kevin Panter, pa je došlo do preokreta.

Panter je za poluvreme ubacio 12 poena, šest je dodao Odžo, po pet su ubacili Davidovac, Jagodić-Kuridža i Beron.

Kod Panatinaikosa osam poena Papajanisa, po pet su dodali Mitoglu i Papas.

Navijači su bili veoma nezadovoljni, ali su promenili stav nakon sjajne igre Zvezde u završnici poluvremena.