nedelja 04.02.2018.
20:49

Lakše nego što se očekivalo, Partizan večeras ostvario pobedu nad ekipom Mega Bemaksa u 19. kolu ABA lige. Sjajan učinak Partizanovog Francuza

BETAPHOTO/ABA liga/Partizan NIS/DS

Crno-beli su izgubili realne šanse za plasman u plej-of ABA lige, ali ih to nije obeshrabrilo, pa su večeras odigrali jednu od najboljih utakmica ove sezone.

Savladali su ekipu Mega Bemaksa rezultatom 89:73 i tako makar teoretski ostali u igri za poziciju broj 4, tri kola pre kraja ligaškog dela sezone.

Ipak, ono što je najvažnije posle ove utakmice jeste da je sve proteklo bez incidenata, iako je bilo pokušaja da se oni izazovu, o čemu svedoči i vest pred početak meča da je policija zaustavila autobus iz Kruševca sa naoružanim huliganima, kao i jednu grupu koja je dolazila sa Novog Beograda.

Partizan je od početka nametnuo svoj ritam igre, poveo sa 8:0, uz odličnu igru u odbrani u tim trenucima i par lakih poena iz kontranapada.

Mega je potom uspela da uhvati rezultatski priključak, zaigrali su i gosti znatno čvršće pod svojim košem, pa su i crno-beli sve teže stizali do poena.

Ipak, krajem prve četvrtine Partizan ponovo stiče osetniju prednost (22:14), a onda u drugoj je zaigrao još bolje, predvođen raspoloženim kvartetom - Vilijams Gos, Bondža Si, Aranitović,Veličković.

Iz minuta u minut rasla je prednost Partizana i u finišu drugog kvartala crno-beli stižu na ''plus 20'' - 49:29, posle poena Đoka Šalića.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 49:31, a ono što je posebna zanimljivost iz prvih 20 minuta jeste očajan šut gostiju sa linije slobodnih bacanja (4/15, od čega samo Fundić 1/6 u tom delu igre).
-

U nastavku, Partizan je bez većih problema održavao ubedljivu prednost, mada je Mega uspela da sredinom poslednje deonice priđe na ''samo'' deset poena minusa - 78:68.

Ipak, crno-beli su se stabilizovali pose tajm-auta njihovog trenera i vrlo brzo duplirali prednost, pa su mirno priveli utakmicu kraju.
-
Bondža Si je predvodio crno-bele sa 17 poena i stopostotnim učinkom (7/7 šut iz igre, 1/1 sa linije slobodnih bacanja), uz devet skokova.

Isti poenterski učinak imao je i Vilijams Gos, a po 12 su upisali Gagić i Marinković.

U ekipi Mege najefikasniji Čančar sa 12 i Rebić sa 11 postignutih poena.

Partizanu je ovo deseta pobeda u 19 odigranih kola, a Mega sada ima učinak 6-13.