Stevan Jelovac može i sa 8 metara!

• Autor: Boban Filipović

• 29. mart 2015.

• 17:19

Krilni cetar Saragose ponovo je bio najefikasniji pojedinac svog tima na današnejm gostovanju kod Obradirija. Za 20 minuta provedenih na parketu Jelovac je ubacio 13 poena i uhvato 5 lopti pod obručima. Ova delekometna trojka i pogodak nakon roling ana 'drugi obruč' među najlepšim potezima utakmice 26. kola ACB lige odigrane u Komposteli.

Saragosa je izgubila ovaj meč rezultatom 77:69, gosti nisu imali rešenja za danas sjajnog Adama Vačinskog, koji je brojao do 21. Iskusni Korbačo je pogodio 4 trojke za pobednički sastav.

Raško Katić nije imao svoj dan. Ubacio je samo jedan penal i zabeležio jedan skok za nešto manje od 14 minuta u igri.

Derbi 26. kola odigran je u Vitoriji, blistao je Nemanja Nedović, solidan je bio i Vladimir Lučić, ali njihova Valensija je poražena od Laboral Kuće, čiji su košarkaši pobedu posvetili povređenom Davisu Bertansu.

Veoma neizvesna utakmica u današnjem matine terminu odigrana je na Kanarskim ostrvima, gde je Gran Kanarija bila bolja od Huventuda rezultatom 79:77.

Barselona je sinoć u 'Blaugrani' ubedljivo slavila protiv Sevilje (99:83), Doelman, Nahbar, Dešon Tomas i Navaro su bili dvocifreni kod pobednika, dok je kod gostiju iz Andaluzije odličnu partiju pružio naš Nikola Radičević.

radicevic

Mladi srpski plejmejker je postigao 12 poena u porazu 'davljenika' (5/% za dva, 2/2 penal), upisao po jedan skok  i asistenciju za 24 minuta provedenih na parketu.

Srpski košarkaši Danilo Anđušić i Dejan Todorović nisu uzeli učešće u sinoćnoj ubedljivoj pobedi Bilbaa nad Gipuzkoom u baskijskom derbiju (92:66).