Šta se dešava sa Zvezdom u Evrokupu? Novi poraz...

utorak 20.11.2018.
21:54

Zvezda sve slabije igra u Evrokupu. Posle serije pobeda, sada je aktuelna serija poraza.

BETAPHOTO/ABA liga/Petrol Olimpija/ALES FEVZER

Košarkaši Crvene zvezde upisali su i treći uzastopni poraz u Evrokupu i nastavili da tonu na tabeli Grupe A. Večeras su kao gosti poraženi od Andore u Španiji, rezultatom 91:80.

Prva četvrtina bila je rezultatski uglavnom ravnopravna, ali bili su primetni Zvezdini problemi u odbrani, kao i u šutu za tri poena. U finišu ovog dela igre, Andora preko Luza i Olivera Stevića dolazi do prve nešto osetnije prednosti - 25:20, što je rezultat kojim se ušlo u drugu deonicu.

Ništa se nije bitnije promenilo u odnosu snaga ni u narednih šest-sedam minuta, ali kako se bližio kraj poluvremena, crveno-belima je proradio šut za tri poena, pogađali su Beron, Faje i Perperoglu, koji u posldnjoj sekundi druge četvrtine donosi Zvezdi minimalnu prednost - 47:46.

Očekivalo se da srpski šampion  nastavi u tom ritmu i u drugom poluvremenu i do sredine treće deonice Zvezda je uspevala da održava rezultatski egal, ali onda sledi novi pad u igri i Andora dolazi do sada već ubedljivih 71:62 na ulasku u poslednjih deset minuta.

Međutim, jedino što je Zvezda u poslednjoj četvrtini uspela da uradi jeste da priđe na ''minus tri'', poenima Perperoglua za 73:70, posle čega sledi odlučujuća serija domaćih od 11:3, za dvocifrenu prednost na semaforu - 84:73, na dva minuta i 20 sekundi pre kraja.

Do kraja je Andora bez problema zadržala prednost i preskočila Zvezdu na tabeli Grupe A.

U isto vreme, Monako je na svom terenu savladao Ulm sa 84-81 i učvrstio se na prvom  mestu, dok je Zvezda pala na treću poziciju sa skorom 4-4. Andora je od večeras na 5-3.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Endrju Elbisi sa 19 poena (trojke 4/6), od kojih je većinu postigao u prvom poluvremenu. Pratio ga je Jelinek sa 16 poena.

U Zvezdi 20 poena Reglenda, 14 Berona i 10 Perperoglua. Po devet su upisali centri Cirbes (8 skokova) i Odžo (1 skok?!).