nedelja 05.11.2017.
23:45

Taman kad su prekinuli seriju poraza, usledio je novi šok.

Beta/AP Photo/Tony Dejak

Atlanta Hoksi su uz Dalas definitivno najslabija ekipa u NBA ligi ove sezone, a to dokazuju i rezultati ove dve ekipe.

Četa Majka Budenholcera je upisala svega jedan trijumf do danas, ali su to uspeli da promene protiv aktuelnog šampiona Istoka, ekipe Klivlend Kavalirsa.

Slavili su Hoksi i to u Ohaju rezultatom 111-115, upisali su drugi trijumf od starta sezone (2-7), nanevši šesti poraz ekipi Klivlenda (4-6).

Bilo je u startu jasno da su Kavsi ponovo u kontra ritmu, sredinom deonice Hoksi stižu do 16 poena prednosti.

Uspeo je Klivlend da smanji tu razliku, topili su je iz minuta u minut, ali nikako nisu uspevali da dođu do prednosti.

Stiglu su na minus od samo jednog poena, ali je Atlanta uspela da se održi "iznad vode". Ponestalo je i snage domaćinu, pa je u finišu prvog poluvremena Atlanta stekla devet poena prednosti.

U trećem kvartalu, nastavlja Atlanta u dobrom ritmu, stižu ponovo do 16 poena prednosti, u poslednjih 12 minuta ulaze sa 13 poena viška.

U poslednjem kvartalu, ponovo dobri minute Atlante, stižu do "magičnih" +16 još jednom, ali Kavsi uspevaju da se vrate.

Preko Korvera i Grina dolaze do minusa od šest poena na minut i po do kraja.

Ispromašivali su se potom i jedni i drugi u napadu, a onda je na 30 sekundi do kraja Bejzmor pogodio dva bacanja i činilo se prelomio meč u korist gostiju.

Ipak, Klivlend uspeva da se vrati, mladi košarkaš Hoksa je napravio grešku, zgazio je na liniju i prepustio loptu Kavalirsima, potom je isti košarkaš na dva razlike za Atlantu promašio dva penala, Kavsi su krenuli u napad, Fraj je promašio trojku za pobedu, Lebron nije uspeo da ga popravi, a onda je Korver šutnuo posle sirene, sve je bilo gotovo.

Na kraju pobeda Atlante, uz čak sedam igrača sa dvocifrenim poenterskim učinkom. Šruder je ubacio 28, po 17 su dodali Torean Prins i Luk Bebit, 15 je upisao Dvejn Dedmon, dok su po 14 dodali Bejzmor i Ajzea Tejlor. Dvocifren sa 12 i ruki Džon Kolins, dodao je novajlija i 13 skokova.

U redovima Klivlenda, dabl dabl Džejmsa od 26 poena i 13 asistencija, odličan Vejd sa klupe sa 25 poena i devet uhvaćenih lopti, kao i Korver sa 23 poena. Dvocifren još Rouz sa 10. Kavsi maltene nemaju centra, u odbrani ne postoje, biće ovo teška sezona za Lebrona i družinu ako ne naprave neke radikalne poteze već sada.