Šta Jokić treba još da uradi za veću minutažu?

Autor: Vladimir Stojanović
petak 09.12.2016.
08:57

Ista priča noćas u distriktu, isti ishod, nove kritike. Bjelica dobar u Kanadi, dolijali Sparsi. Golden Stejt lagano protiv jedne od najboljih odbrana lige.

AP Photo/David Zalubowski

Nikola Jokić igra kao preporođen posle povrede. Srbin je bio šest čovek Nagetsa, ubacio 17 poena, imao 11 skokova, ali ne vredi, tim iz Kolorada je ponovo izgubio na gostovanju. Meru su im uzeli Vizardsi, i to u nastavku. Tada je Vašington izbrisao dvocifrenu prednost rivala, i to pred malim brojem navijača, dvorana je bila poluprazna, tiha kao javna biblioteka. Džon Vol je rešio pitanje pobednika iako je bio daleko od 52 poena koje je postigao u prošlom meču. On je dao 9 od 15 u poslednjoj četvrtini i prelomio za osmi trijumf tima iz prestonice.

Denver umoran i istrošen, u poslednjoj četvrtini dali su svega 12 poena.

Ponovo kritike na račun Melouna zbog Jokićeve uloge i minutaže, u poslednje četiri utakmice napravio je dabl-dablove. Igrao je 27 minuta, na drugoj strani Nurkić 13 poena, 7 skokova, ali za 20 minuta.

Odbrana Jute nije uspela da zaustavi Voriorse, tačnije jeste na 106 poena, ali nije bilo dovoljno. "Džezeri" su na početku dozvolili da rival napravi veliku razliku, serija od 29:1‚ gostiju je odredila dalji tok meč. Bilo je +19 za najbolji tim Zapada na poluvremenu, pa se na kraju Juta spustila na -5. No, Durant je sa 11‚ od 21 poena u finišu, pobrinuo za ipak laku završnicu objektivno boljeg tima.

Kari je dodao 26, Grin 13, ali i 10 skokova, 8 asistencija, 4 ukradene lopte.

Dolijao je i San Antonio. Posle 13 pobeda na strani, stali su u Čikagu.

Radžona Ronda je suspenzija opametila, odigrao je odličan meč, 12 poena, 10 akokova, asistencija mu je nedostajala za tripl-dabl.

Dvejn Vejd je ubacio 20 poena, Bulsi su imali veliku prednost, ali se na kraju San Antonio spustio na dva poseda. Kouča Popovića brine što njegov tim dozvoljava rivalima previše u prvom poluvremenu, Minesota je takođe u prošlom meču vodila u prvom delu.

Tesno je bilo u Memfisu, Mark Gasol je u odsustvu Konlija natovario tim na svoja pleća. Španac je ubacio 36 poena Portlandu, pa su se "Grizliji" revanširali za poraz sa starta sezone. Inače, "Grizliji" su stigli -11 u poslednjih pet minuta, rezervista Toni Daglas je sa bacanja dokrajčio goste iz Oregona.

Turčin Iljasova je sa 23 poena vodio Sikserse do pobede u Nju Orleansu. To je prva pobeda za Filadelfiju u gostima posle gotovo 11 meseci. Šok među Pelikansima, priča se da će Alvin Džentri izgubiti posao.

Toronto nije imao popusta za zemljaka. Viginsa. Dao im je 25 poena, ali su Kanađani nakon gorke pilule protiv Kavsa, šutirali bolje, Rozan i Lovri su iskmobinovali 52 poena, Valančunas mnogo raspoloženiji nego u derbiju, 20 poena, mnogo bolji procent šuta.

Kod gostiju Bjelica 9 poena za nešto više od 13 minuta koliko je proveo u igri, ubacio je dve trojke, imao i 3 skoka.