• Autor: Boban Filipović

• 17. jun 2015.

• 22:17

Četa Karija Pešića nije dozvolila Broseu da iskoristi prvu meč loptu večeras u Minhenu, te će odluka o novom šampionu Nemačke pasti u majstorici u nedelju. Partije sezone Brajsa Tejlora i našeg Vase Micića!

Finalna serija Beko Bundeslige u kojoj se za titulu bore klubovi iz Bavarske otišla je u peti meč.

Nakon startnog brejka Bajena u Bambergu, usledio je odgovor Brosea u Minhenu, potom je najbolji tim regularnog dela nemačkog košarkaškog prvenstva dobio aktuelnog šampoina pred svojom publikom i večeras u glavnom gradu Bavarske imao priliku da dođe to titule.

Ipak, to je nije desilo, momci Svetislava Pešića su odigrali odličnu utakmicu, trijumfovali rezultatom 83:73, izjednačili na 2:2 u pobedama i u nedelju u majstorici u Bambergu pokušaće da odbrane titulu.

Bajern je ključnu razliku napravio u drugom peridou koji je dobio sa deset poena prednosti, domaćin je odlično pucao trojke u prvom poluvremenu, čak 50%, u tom periodu blistao je reprezantativni plej Srbije Vasilije Micić.

U trećem i četvrtom kvartalu obe ekipe su sjajno šutirale van linije 6.75, ali domaćin nije dozvolio sebi da izgubi dvocifrenu prednost.

Brajs Tejlor je bio junak pobede, američki bek je bio Pešićev džoker na ovoj utakmici, postigao je 22 poena, ubacio čak šest trojki i bio bez promašaja iz igre sve do poslednjeg minuta utakmice!

Blistao je i teški centar Džon Brajant sa dabl-dabl učinkom od po 15 poena i skokova, a veoma važan doprinos pobedi Bajerna dali su i srpski košarkaši.

Micic

Najviše se istakao Vasilije Micić sa učinkom od 12 poena, 8 asistencija i 2 skoka za 22 minuta u igri, ovo je najbolja partija mladog sprskog plejmejkera u finalnoj seriji.

Duško Savanović je za pola sata na parketu postigao 9 poena i imao 4 skoka, iskusni krilini centar je pogodio jednu veoma bitnu trojku u poslednjoj deonici, dok je naš repretzentativni centar Vladimir Štimac dao 7 poena i uhvatio 5 lopti pod odbručima.

U poraženom Trinkijerijevom timu najbolji su bili Streknikes sa 22 i Miler sa 21 poenom, njih dvojica su pogdili 11 od 14 Broseovih trojki na ovoj utakmici. Jedini  koji ih je pratio bio je centar Mbakve, kome je nedostajao jedan skok za dabl-dabl (13 pts, 9 sk).

Falili su koševi prve perjanice tima, američkog pleja Vanamejkera, koji je ubacio samo 5 poena, ali imao 7 asistecija.

Odluka o novom šampionu pada u nedelju, peti meč igra se u Bambergu sa početkom u 15h.