nedelja 13.08.2017.
22:44

Srbija je imala problema protiv Crne Gore, ali pobeda na kraju nije dolazila u pitanje.

Sportske.net/Pavle Knežević

Srbija je večeras pobedila Crnu Goru, osvojila Trofej Beograda i zabeležila svoju treću pobedu u tri pripremne utakmice, a stručni štab je iskoristio priliku da isproba razne taktičke varijante.

Srbija je pobedila sa 82:71 (19:24, 27:13, 18:18, 18:16) . Crna Gora je vodila tokom većeg dela prvog poluvremena, da bi domaćin preokrenuo sredinom druge četvrtine i do kraja meča čuvao prednost. "Orlovi" su u prvom meču na turniru pobedili Grčku sa 93:61.

Srbiju je predvodio Bogdan Bogdanovć sa 25 poena, pet asistencija i četiri skoka. Birčević je postigao 15 poena i njih dvojica su bili jedini "dvocifreni" u domaćem timu. Bojan Dubljević postigao je 13 poena za Crnu Goru.

Aleksandar Đorđević "skinuo" je večeras 12 igrača, pošto Nikola Kalinić nije bio u sastavu. Pored njega, meč je propustila i četvrtoka koja nije igrala ni u subotu protiv Grčke: Miloš Teodosić, Miroslav Raduljica, Nemanja Nedović i Marko Simonović.

Selektor je prilično kombinovao petorke na terenu, a ekipe su počele tvrdo. Igralo se koš za koš, ali je Crna Gora uglavnom vodila, pre svega zahvaljujući odličnom šutu za tri poena. "Sokolovi" su u finišu prve četvrtine poveli 24:19, a u prvih 10 minuta su pogodili šest trojki iz 10 pokušaja.

Srbija je stekla vođstvo u drugoj deonici, kada je napravila seriju 15:3 i od zaostatka 23:29 došla do vođstva 38:32. U toj seriji istakli su se Milosavljević i Birčević sa po šest poena. "Orlovi" su održavali prednost nošeni sjajnim Bogdanovićem, a na poluvreme su otišli svojim najvećim vođstvom na meču 46:37.

Ta razlika se u trećoj deonici povećala i na 57:44 posle koševa Bogdanovića, Jovića i Mačvana. Tempo je u trećoj četvrtini bio znatno sporiji nego u prvom poluvremenu, a Crna Gora je posle koša Radončića i pet vezanih poena Dubljevića prišla na samo tri poena zaostatka, 58:55. Posle toga su do kraja četvrtine Bogdanović, Lazić i Mačvan vratili nešto osetniju prednost od 64:55 pred poslednju četvrtinu.

Bogdanović je nastavio da vodi Srbiju do novog dvocifrenog vođstva, 73:60, ali je onda Crna Gora krenula u nalet i prišla na 73:67, posle čega su Lučić i Birčević doveli Srbiju do nove dvocifrene prednosti, 81:67 i tako stavili tačku na meč dva minuta pre kraja.

Srbiji sada slede dueli u Hamburgu i Atini pred odlazak na Evropsko prvenstvo.