Srbija na Kritu dovela u pitanje plasman na Mundobasket

četvrtak 13.09.2018.
21:42

Loše izdanje Srbije na Kritu protiv Grčke.

fiba.basketball

Poraz reprezentacije Srbije u meču kvalifikacija za prolazak na Svetsko prvenstvo u Kini, danas je na Kritu reprezentacija Grčke bila bolja od izabranika Aleksandra Đorđevića rezultatom 70:63 (16:18, 19:14, 16:15 i 19:16).

Oba tima su se na startu oslonila na šut, videli smo dve trojke Kalatesa, na drugoj strani trojku Jovića pa potom i Bogdanovića, Srbija je povela sa 13:12.

Dosta promašaja naše reprezentacije smo videli, ali smo bili dosta brži od Grka, istrčali smo par kontri i to je bilo možda i odlučujuće u meču bez nekog dobrog ritma, poveli smo sa 18:16 nakon prve četvrtine.

Bogdan je nastavio da forsira, nije ga služio šut za tri poena, da bi na drugoj strani trojkom Papanikolau doneo najveću prednost Grcima, 21:18. Ipak, nije ona dugo trajala, ulaskom Bjelice smo uspeli da uspostavimo dominaciju i da vrlo brzo pobegnemo na 21:24.

Napominjemo i par dobrih akcija sredinom druge četvrtine naše reprezentacije, Bogdan je završio dve, jednu Milutinov. Ipak, Grci su se držali trojkama, Slukas je izjednačio na 29:29, potom i povisio na 32:29, Đorđević je morao da reaguje tajm-autom.

Bogdan je uzeo stvar u svoje ruke, pogodio je trojku za izjednačenje, ali je Papapetru pogodio novu trojku za vođstvo Grka pre odlaska na odmor.

Grci prave veliku razliku na startu drugog poluvremena, Slukas je nastavio da "sipa" trojke, imali su domaćini i dalje preko 50% šuta van linije 6,75. Poveli su sa 42:32, potom je usledila i najveća prednost od 48:36, naši nikako nisu uspevali da uspostave ritam na ovom meču.

Onda su na teren ušli Bogdan Bogdanović i Nikola Kalinić, zaigrali smo bolje u odbrani i zahvaljujući raspoloženom Nedoviću u napadu stigli smo do 49:47.

Nismo dobro počeli poslednju deonicu, ali je Bogdanović sve to prekinuo trojkom za 55:54 za reprezentaciju Grčke. Samo minut kasnije smo izjednačili trojkom Micića nakon traljavog napada za 57:57, ali i dalje nešto nije štimalo u našem timu što je dokazao i Printezis koji je preuzeo stvar u svoje ruke i doneo Grcima četiri uzastopna poena.

Tri minuta Srbija nije uspela da postigne poen, falilo je čvrstine u napadu, dosta smo se oslanjali na Bogdanovića i možda je to bio osnovni problem našeg tima. Grci su u poslednjih minut i po imali 8 poena razlike, bilo je previše i naš tim nije uspeo da sustigne tu prednost.

Bogdanović je imao 19 poena, Jović 11, a Bjelica je imao 9 poena, 12 skokova i 5 asistencija. Na drugoj strani je Kalates upisao 15 poena, Printezis 15, a Slukas 11.

Srbija je ovim porazom sada na 4 pobede i 3 poraza, i dalje smo na poziciji koja vodi na Mundobasket, ali nam prete reprezentativci Gruzije i Izraela koji su na 3 pobede i 4 poraza.