Borac ističe kandidaturu za plasman u ABA ligu.

druga.aba-liga.com

Da li ćemo konačno gledati Borac u ABA ligi?

Iskreno se nadamo da će tako biti imajući u vidu kakvu košarku u ovom trenutku igraju izabranici Marka Marinovića.

Čačani su večeras na svom parketu savladali sarajevske Sparse rezultatom 96:62 pred oko hiljadu ljudi. Kod domaćih najbolj je bio Kočović sa 15 poena, Đoković je dodao 13, Todorović i Čarapić po 11. Kod gostiju Kamenjaš bolji od ostalih sa 20 poena.

Široki je savladao Dinamik u zanimjivoj utakmici, gosti iz Beograda su se nosili sve do poslednje četvrtine kada su pali. Na kraju -  83:79 (29:21, 12:22, 13:18, 29:18).

Mateo Drežnjak je bio nezaustavljiv sa 28 poena, u Dinamiku Šalić 24.

Košarkaši Heliosa savladali su večeras u Domžalama ekipu Novog Pazara sa 95:86 (28:22, 22:15, 24:24, 21:25), u utakmici trećeg kola ABA 2 lige.

Pred oko 350 gledalaca, slovenački tim od osmog minuta bio je u stalnom vodjstvu, koje je u 25. minutu iznosilo i 16 razlike (60:44), a gosti su jedino uspeli da na nešto manje od tri minuta do kraja priđu na 82:85.

Domaćina je do druge pobede u regionalnom takmičenju predvodio Davor Konjević sa 25 poena, a pratili su ga Krešimir Radovčić sa 18 i Blaž Mahkovic sa 14 poena.

Najefikasniji kod Pazaraca, koji su doživeli drugi poraz u ABA 2 ligi, bio je Aleksandar Todorović sa 25 poena, dok su Milan Vulić i Aleksa Novaković upisali 19, odnosno 13 poena.

Novi Pazar će u četvrtom kolu igrati protiv Širokog u Širokom Brijegu, a Helios će gostovati cetinjskom Lovćenu 1947.