Spektakl u "Pioniru" - Hečer vozio "Valjak" do treće u nizu!

petak 07.10.2016.
20:41

Košarkaški klasik u krcatom "Pioniru" završen je pobedom Partizana koji posle tri odigrane utakmice u ABA ligi deli prvo mesto na tabeli sa Zvezdom i Budućnosti.

Beta/BranislavBožić/Mo

Sedam hiljada navijača Partizana okupilo se večeras u hali "Aleksandar Nikolić" kako bi podržali voljeni klub u prvom meču koji je tim Aleksandra Džikića odigrao na svom terenu na startu nove sezone.

Fantastična atmosfera bila je podstrek za košarkaške Partizana koji su savladali Cibonu rezultatom 87:81 (25:21, 23:21, 22:15, 17:24) i tako na najbolji mogući način potvrdili rezultate ostvarene na gostovanjima Mornaru i MZT-u.

Beogradski crno-beli otvorili su utakmicu poenima Stefana Birčevića ali su potom ušli u kontra-ritam pa je Cibona vođena nezaustavljivim Antom Žižićem preuzela vođstvo.

Minus u koji su ušli crno-beli uspevaju da anuliraju trima trojkama, a onda stižu i do nove prednosti (17:15) koju nisu ispustili do kraja utakmice!

Samo u prvoj četvrtini Partizan je u šutu za tri imao 5 pogodaka iz 8 pokušaja, a taj aspekt igre je u velikoj meri uticao na pitanje pobednika na večerašnjoj utakmici.

Partizan sredinom druge četvrtine stiže do dvocifrene prednosti (38:27) ali loša selekcija faulova i nesportska greška Koprivice omogućavaju Ciboni da se vrati u igru i da na poluvreme ode sa zaostatkom od samo 6 poena (48:42).

Činilo se da crno-beli neće imati nikakvih problema do kraja utakmice kada su na startu trećeg perioda napravili dobru seriju i ponovo došli do dvocifrene prednosti ali meč ipak nije lišen neizvesnosti sve do poslednjih minuta.

Na poslednju pauzu između četvrtina Partizan odlazi sa 13 poena viška, ali Cibona serijom 9:0 u završnici četvrtog kvartala smanjuje na 73:69 i vraća neizvesnost u utakmicu.

Ključnu ulogu u tim trenucima odigrao je Uroš Luković koji je imao dve blokade, ofanzivni skok i dva poena u razmaku od minut i po, a tačku na trijumf crno-belih praktično je stavio Vilijam Hečer trojkom za 82:73 nakon čega Cibona nije mogla da se vrati u igru.

Partizan je tokom većeg dela meča imao više od 50% uspešnosti u šutu za tri a meč je završen sa 13 pogođenih trojki iz 33 pokušaja.

Vilijam Hečer je sa 25 poena i 6 asistencija vozio "Parni Valjak" do treće pobede u nizu. Amerikanca je pratio Adin Vrabac sa 12 poena, dok je Uroš Luković meč završio sa 11 poena i 6 skokova.

Željko Šakić sa 28 i fantastični Ante Žižižć sa 24 poena i 7 skokova predvodili su Cibonu u "Pioniru".

Narednu utakmicu Partizan igra u ponedeljak protiv Karpoša, dok Cibona gostuje MZT-u koji još čeka prvu pobedu.