Šou dva čoveka, "Pekmen" bez efekta, bruka Atlante...

• Autor: Boris Jovanović

• 15. januar 2013.

• 07:45

Uzbudljivo veče, Durant i Vestbruk pobedili sami u Arizoni, Peković odličam, Minesota gubi. Atlanta ubacila 20 poena za poluvreme, Majami ponovo izgubio na strani...

Minesota je u slobodnom padu, seriju gostovanja su završili sa 0-4, ali je Nikola Peković bio odličan u porazu. Crnogorski centar je ubacio 20 poena, uz svega tri promašaja iz igre, a imao je i 12 skokova.

No, nije mogao sam, čak četvorica Mavsa su ubacila 20 i više poena, Daren KOlison je kontrolisao igru, a O-Džej Mejo pokazao da nije samo dobar strelac, 20 poena, 7 skokova, 9 asistencija. Ovo je tek drugi put u sezoni da je Dalas vezao tri pobede.

Ni 32 poena Lebrona Džejmsa nisu bila dovoljna da Hit izbegne poraz u Juti. Vratili su se u meč u poslednjoj četvrtini, ali je Gordon Hejvard pogodio nekoliko ključnih šuteva, pa su "Džezeri" sačuvali pobedu. Domaćin je imao prednost pod koševima, a njegove rezerve su ubacile gotovo duplo više poena od protivnika.

Posrtanja šampiona u gostima se nastavljaju, imaju negativni rekord u gostima, 8-9.

Oklahoma je stigla do 30. pobede u sezoni, Kevin Durant je bio silan u Arizoni. U drugom poluvremenu je ubacio 27 od ukupno 41 poena, a u poslednjem periodu 19, pa je to bilo dovoljno da Tander zadrži čelnu poziciju u ligi.

Koliko može tander Durant-Vestrbuk neka kažu brojevi, 47 od 51 poena za svoj tim su postigli baš njih dvojica. Vestbruk je inače stao na 36, imao je i 8 skokova i 5 asistencija.

Inače, ovo je peta pobeda u nizu za Oklahomu na gostovanju u Feniksu, oni i Majami su najneugodniji rivali za Sanse.

I Klipersi su podigli glavu, posle par poraza. Bez Krisa Pola odneli su pobedu u Memfisu. Doduše njegov izostanak se nije toliko osetio kao Rudija Geja na drugoj strani. Ovo je bilo prvo gostovanje Klipersa kod "Grizlija" posle one sjajne plej of serije prošlog maja, koju su pomalo i neočekivano dobili i otišli u polufinale.

Domaćin je posle poraza u San Antoniju, ponovo izgubio velikom razlikom, najveći problem je bio šut, zaustavljeni su na samo 73 poena, uz 30% šuta, najmanje kod kuće u sezoni.

Kod Klipersa Kraford i Barns po 16, Bledso koji je zamenio Pola je brojao do 14.

Duel Bostona i Šarlota se završio prema očekivanjima, pobedom Seltiksa, a centralna figura je bio Rondo sa trećim tripl dablom u sezoni, 17 poena, 10 skokova, 12 asistencija.

Vašington je odigrao jedan od najboljih mečeva u sezoni, savladali su Orlando sa 29 razlike, to je njihova treća pobeda u nizu. Čak šest igrača su bila dvocifrena, Vol koji je oporavio od povrede je ubacio 12 poena i imao 6 asistencija za 20 minuta, Pre Orlanda, Vašington je iznenadio Oklahomu i dobio i Atlantu, pa stvari deluju bolje nego pre desetak dana.

Veseli odličan, 10 poena, 7 skokova, 4 asistencije u 25 minuta, videćemo da li je to najava veće minutaže.

Čikago je zaustavio Atlantu na 58 poena, prava bruka Houksa, a u prvom poluvremenu gosti iz Džorždije su ubacili 20 poena, najmanje u istoriji franšize. Da nije Tego ubacio poene u samom finišu bio bio to najmanji broj koševa koji je Atlanta postigla u jednom meču.

Odlična partija DaMarkusa Kuzinsa presudila je u pobedi Sakramenta nad Klivlendom. Za Kingse to je prekid serije od četiri poraza, Kuzins je ubacio 26 poena, imao 14 skokova i 6 asistencija.

Vašington - Orlando 120:91
Boston - Šarlot 100:89
Memfis - Klipersi 73:99
Čikago - Atlanta 97:58
Dalas - Minesota 113:98
Feniks - Oklahoma 90:102
Juta - Majami 104:97
Sakramento - Klivlend 124:118