Šok u ''Pioniru'', Igokea pobedila Zvezdu!

• 15. novembar 2015.

• 18:48

Samo tri dana posle fantastične partije u Minhenu, Crvena zvezda Telekom pred svojim navijačima poražena od Igokee u 10. kolu ABA lige.

Aktuelni šampion doživeo je ove sezone već drugi poraz u ''Pioniru'' u ABA ligi! Ekipa Dejana Radonjića večeras je, u 10. kolu regionalnog takmičenja, poražena od Igokee rezultatom 87-81.

Pred oko 3.500 gledalaca u ''Pioniru'', glavna uloga je, nekoliko minuta uoči početka meča, pripala Markusu Vilijamsu, Zvezdinom plejmejkeru koji se vratio u redove crveno-belih i koga ćemo od decembra ponovo gledati u ovoj ekipi. Navijači su ga ovacijama pozdravili, što možete da vidite OVDE.

A uvodni minuti utakmice protekli su u znaku Marka Gudurića, koji je postigao šest od prvih osam Zvezdinih poena, za vođstvo domaćih od 8-0.

Zvezdinu seriju nakratko je prekinuo Komatina, a onda Rajan Tompson pogađa trojku, potom poentiraju i Jović i Cirbes i posle četiri minuta igre nba semaforu je stajalo 15:2.

Zvezda je nešto kasnije stigla i do 18:4, a do kraja prve deonice Igokea je uspela da se povrati od početnog šoka i smanji na 27:18.

Početak drugog perioda obeležila je bolja igra gostiju, koji poenima Todorovića i Miloševića stižu na samo četiri poena zaostatka - 27:23.

Finiš prvog poluvremena obeležio je Marko Simonović, koji je serijom trojki uspeo da održi Zvezdinu prednost. Na poluvreme se otišlo sa ''plus sedam'' u korist crveno-belih (48-41), ali kako je meč odmicao, ekipa Igokee je igrala sve otresitije i prednost domaćih se polako topila.

Doduše, Zvezda je početkom treće četvrtine ponovo stigla na 13 poena razlike (54-41), posle poena Tompsona i Milera, ali zatim gosti uzvraćaju serijom 7-0 i Igokea se brzo vratila u igru.

Sve zapaženiji su bili i Radivojević i Ćapin u ekipi Igokee koja je na ulasku u poslednju deonicu bila na ''minus pet'' - 63:58, ali najbolje od gostiju videli smo onda kada je to bilo najpotrebnije.

U poslednjih deset minuta, ''pogađali su iz svih oružja'' i trojkom Ćapina su u 33. minutu uspeli prvi put da povedu - 63:65.

Zvezda je nakratko uzvratila trojkama Jovića i Milera, ali u finišu su Radivojević i drugovi zadali završni udarac aktuenom šampionu i ostvarili veliku pobedu!

Radivojević i Komatina su sa po 18 poena bili najefikasniji u pobeničkoj ekipi, a pratio ih je Aleksandar Ćapin sa 16.

Zvezdu je predvodio Simonović sa 17 poena (trojke 5-11, ali sve u prvom poluvremenu), a Gudurić i Jović su upisali po 12.