Šok u Novom Sadu, Nemci opet bolji od ''Orlova''!

ponedeljak 02.07.2018.
21:58

Imali smo prednost posle prvog poluvremena, u nastavku potpuni obrt. Nemci potvrdili prvo mesto u Grupi G, Srbija zakomplikovala posao u borbi za plasman na Svetsko prvenstvo.

BETAPHOTO/DRAGAN GOJIC/MO

I pored velike podrške prepunih tribina u novosadskom SPENS-u, reprezentacija Srbije nije uspela da se revanšira Nemačkoj za prethodni poraz. Gosti su večeras slavili sa 88:81 i sa prvog mesta u Grupi G idu u drugi krug kvalifikacija, gde se prenose bodovi iz prve faze.

Naš tim je odlično ušao u ovaj meč, posebno Stevan Jelovac, koji se istakao i u odbrani i u napadu, u našoj početnoj seriji od 7:0.

Nemci su, predvođeni Bencingom, vrlo brzo smanjili na 7:5, ali reprezentacija Srbije nije dozvoljavala gostima da pređu u vođstvo.

Sve više su do izražala dolazili naši centri, Nikola Milutinov i Boban Marjanović, koji su uz Jelovca nosili našu ekipu tokom prvog poluvremena, ali ono što je nedostajalo jesu poeni sa bekovskih pozicija.

S druge strane, Nemačka je najopasnija bila u šutu za tri poena, u početku su bili gotovo nepogrešivi i zahvaljujući tome su i uspevali da održe rezultatski priključak.

Najubedljiviju prednost Srbija je imala sredinom druge četvrtine, kada su Đorđevićevi puleni poveli sa 33:23, a Nemci su u finišu ovog dela igre smanjili na 41:35, trojkom Bencinga koji je postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvreme nije počelo kako smo očekivali, gosti su odmah naravili seriju, smanjili na 41:40 i pokazali da će reprezentaciji Srbije do kraja biti mnogo teže nego u prvom poluvremenu.

Izuzev donekle Milosavljevića, naši bekovi i dalje nisu uspevali da uhvate ritam, pogotovo Micić koji je sredinom poslednjeg kvartala imao katastrofalnih 0/11 u šutu iz igre.

Nemci to koriste i kako je meč odmicao, postajali su sve odražniji i to se odrazilo i na rezultat.

Početkom poslednje četvrtine gosti prelaze i u vođstvo, koje su uvećali i na ''plus pet'' - 73:68! Marjanović i Todorović uzvraćaju za izjednačenje i to je bio uvod u veoma uzbudljivu završnicu.

Na dva i po minuta pre kraja, Jelovac pogađa trojku za vođstvo Srbije od 79:75, a posle još jedne dobre odbrane, u narednom napadu Todorović povećava na ''plus šest'' - 81:75!

Posle tajm-auta, Šreder smanjuje na 81:78 sa linije slobodnih bacanja, a da sve bude gore, Jelovac pod košem pravi nameran faul, laktom je udario Klebera i Nemačka stiže na 81:80, minut pre kraja.

Ni to nije bilo sve, Cirbes zakucava na 54 sekunde pre kraja za novo vođstvo Nemaca - 81:82, Đorđević je morao da zatraži novi tajm-aut.

Nije pomoglo, Šreder pogađa za 84:81, usledio je i 12. Micićev promašaj iz igre i ova priča je bila završena.

Boban Marjanović je bio najefikasniji u našem timu sa 22 poena i 11 skokova, Jelovac 19 poena i devet skokova, a Milutinov se zaustavio na 16 poenai četiri skoka.

Pobedničku ekipu pred vodili su Šreder sa 21, Kleber i Bencing sa po 16 poena.

Ranije danas u Grupi G, Gruzija je savladala Austriju sa 98:73.

Sada se prve tri selekcije iz naše grupe ukrštaju sa tri prvoplasirane iz Grupe H, a to su Grčka, Estonija i Izrael. Iz te novoformirane grupe tri prvoplasirane idu na Svetsko prvenstvo.