SLS - Zvezda 'stotkom' vidala rane iz Čačka

petak 27.04.2018.
20:40

Košarkaši Crvene zvezde mt:s vratili su se na pobednički kolosek nakon poraza u Čačku. Crveno-beli bez problema stigli do trijumfa nad Zlatiborom.

aba-liga.com/Mornar/Media Pro

Aktuelni šampion Srbije arhivirao je poraz u Čačku i bez ikakvih problema stigao do trijumfa u duelu sa Zlatiborom.

Crvena zvezda mt:s savladala je tim iz Čajetine rezultatom 102:64 (30:19, 18:12, 29:22, 25:11) u drugoj utakmici 4. kola Grupe A Super lige Srbije.

Trener Dušan Alimpijević ni večeras nije mogao da računa na Pera Antića i Ognjena Dobrića, ali njihov izostanak nije predstavljao problem u duelu sa objektivno slabijim rivalom.

Svi ostali igrači koji su se našli u protokolu dobili su šansu da igraju, pa je minutaža bila ravnopravno raspodeljena kako bi i potrošnja bila manja.

Već nakon prve četvrtine dalo se zaključiti u kom će pravcu ići večerašnja utakmica u hali "Aleksandar Nikolić", a do poluvremena domaćin je imao 17 poena prednosti.

Ništa se nije promenilo u nastavku jer je Crvena zvezda i druge dve četvrtine rešila u svoju korist i rutinski stigla do trećeg trijumfa u prvoj fazi domaćeg prvenstva.

Najefikasniji u timu Dušana Alimpijevića bio je Nikola Jovanović sa 17 poena i 6 skokova, a pratili su ga Filip Čović (14 pts, 5 as), Branko Lazić (12 pts, 3 sk, 4 as), Marko Kešelj (11 pts, 4 sk, 4 as), Alen Omić (10 pts, 9 sk) i Tejlor Ročesti (10 pts, 8 as).

U poraženom sastavu najefikasniji je bio Nemanja Simonović sa 15 poena, dok su po trinaest postigli Mladen Pantić i Dragoslav Papić.

U narednom kolu Crvena zvezda mt:s gostuje ekipi Tamiša u Pančevu, a zatim slede uzvratni mečevi grupne faze takmičenja.