SLS - Tamiš poklonio Zvezdi pobedu, Janković sprečio bruku u Pančevu!

ponedeljak 30.04.2018.
19:49

Tamiš bio na korak od senzacije, Stefan Janković trojkom na četiri sekunde pre kraja sprečio bruku.

Epa/Valda Kalnina

Košarkaši Crvene zvezde mt:s kompletirali su prvi krug grupne faze takmičenja u Super ligi pobedom na gostovanju u Pančevu, ali su do nje stigli mnogo teže nego što se očekivalo.

Aktuelni šampion Srbije slavio je protiv Tamiša rezultatom 87:86 (25:20, 22:21, 24:19, 16:26) zahvaljujući poenima Stefana Jankovića na četiri sekunde pre kraja.

Domaćin je jako dobro otvorio večerašnju utakmicu i serijom 9:2 u prva dva i po minuta naterao Dušana Alimpijevića da zove tajm-aut kako bi "probudio" svoje izabranike.

Zvezda je nakon tajm-auta napravila seriju 5:0 ali je Tamiš u prvih osam minuta uspeo da iskontroliše rezultat i da zadrži vođstvo. Završnica prvog kvartala pripala je Zvezdi, koja je serijom 9:0 trojkama Džejmsa Feldina i Filipa Čovića uspela da preokrene rezultat.

Tokom druge četvrtine Zvezda je konstantno bila u prednosti od pet, šest poena tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 47:41 za goste.

Tokom treće četvrtine Zvezda je slomila otpor domaćina i stigla do 17 poena prednosti, pa se činilo da je pitanje pobednika rešeno.

Umesto da evroligaška ekipa privede posao kraju na iskustvo Tamiš je igrao sve bolje i lagano topio zaostatak sve dok dva minuta pre kraja nije stigao do prve prednosti u drugom poluvremenu (82:80).

Od tog momenta kreće završnica za infarkt u kojoj je Zvezda praktično izgubila utakmicu ali je pobedu upisala samo zahvaljujući neshvatljivom potezu igrača domaćeg tima.

Četiri sekunde pre kraja Tamiš je vodio 86:84, a Zvezda posle greške Filipa Čovića ostala bez poseda. Domaćin je izveo loptu ispod svog obruča ali je ona "bačena u bunar" tako da vreme nije ni krenulo a Zvezda je ponovo došla do poseda.

Kako je tim Dušana Alimpijevića izveo loptu ispod protivničkog koša odgovornost je pala na nebranjenog Stefana Jankovića koji trojkom postavlja konačan rezultat i sprečava bruku.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džejms Feldin sa 22 poena i 6 asistencija, a pratili su ga Stefan Janković (14 pts, 5 sk) i Filip Čović (11 pts, 5 as).

U poraženom sastavu najbolji su bili Ivan Smiljanić (19 pts, 4 sk) i Mladen Vitković (16 pts, 3 sk), ali je upravo Vitković bio tragičar jer je prodao loptu u situaciji kada je Tamiš imao dobijenu utakmicu.

Zvezda u sledeća dva kola gostuje Mladosti i Mega Bemaxu.