SLS - Dobar otpor Metalca, Partizan na 5-0

utorak 01.05.2018.
20:12

Superligaš iz Valjeva pružio je dobar otpor crno-belima u "Pioniru" ali je pobeda na kraju zasluženo pripala domaćem sastavu.

Beta/Branislav Božić/Mo

Košarkaši Partizana NIS upisali su peti uzastopni trijumf u Super ligi Srbije i sa maksimalnim skorom okončali prvu rundu grupne faze takmičenja.

Crno-beli su večeras u hali "Aleksandar Nikolić" savladali Metalac rezultatom 91:79 (24:19, 18:19, 23:28, 26:13) u drugoj utakmici 5. kola Grupe B.

Valjevčani su večeras pružili dobar otpor izabranicima Nenada Čanka, ali je kvalitet na kraju presudio tako da je Partizan zasluženo upisao peti trijumf.

Metalac je u trećem kvartalu uspeo da se vrati u utakmicu i da u poslednji period uđe sa minimalnom prednošću. Partizan je utakmicu prelomio za nekih četiri minuta igre u poslednjoj četvrtini serijom 13:0 na koju gosti nisu imali odgovor.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 24 poena, 4 skoka i 7 asistencija, a pratili su ga Vanja Marinković (17 pts, 3 sk, 3 as) i Đorđe Gagić (14 pts, 7 sk, 2 as).

U poraženom timu izdvojili su se Aleksadar Vasić (15 pts, 12 as), Josip Milukić (15 pts, 4 sk), Đukan Đukanović (17 pts, 6 sk, 3 as) i Đorđe Kaplanović (14 pts, 4 sk).

U šestom kolu Partizan gostuje ekipi Vojvodine, dok će Metalac ugostiti FMP Železnik.