petak 11.01.2019.
21:07

Pobeda Budućnosti protiv fenjeraša.

kkbuducnost.me

Darušafaka je namučila Budućnost, ekipa iz Podgorice je uspela da im vrati za poraz u Turskoj, ovoga puta poenima Norisa Kola u poslednjim sekundama meča za 75:74.

Od starta je bilo neizvesno, a tek pred kraj poluvremena gosti su se odvojili serijom 7:0, poveli su sa 36:42. Budućnost se vraća u igru početkom treće deonice, poveli su kasnije i sa 5 poena razlike, odigrali savršenu četvrtinu.

Ipak, ušlo se u neizvesnu završnicu, bilo je 72:72 na ulasku u poslednji minut, da bi Gordić jednim slobodnim bacanjem doveo domaćina u prednost od 73:72. Ipak, gosti dolaze do prednosti na 13 sekundi do kraja poenima sa slobodnih bacanja preko Ozmizraka.

Onda je Noris Kol stupio na scenu, uspeo je da postigne koš na 3 sekunde do kraja za veliku pobedu Budućnosti. Bio je to nestvaran koš sa poludistance.

Edvin Džekson je imao 18 poena, Noris Kol 17, a po 11 su imali Koti Klark i Goga Bitadze. Kod gostiju najbolji Daglas sa 14.