Slavi "zeleni" deo Atine - PAO novi-stari šampion Grčke!

• 04. jun 2014.

• 20:49

Košarkaši Panatinaikosa odbranili su titulu u grčkom košarkaškom šampionatu pošto su u petom meču finalne serije plej-ofa savladali gradskog rivala Olimpijakos koji je na kraju izbegao pravu katastrofu.

Majstorica koja je odlučivala o novom šampionu Grčke pripala je košarkašima Panatinaikosa koji su na taj način odbranili titulu osvojenu u prethodnoj sezoni.

Do 34. titule prvaka Grčke Panatinaikos je stigao trijumfom nad gradskim rivalom Olimpijakosom rezultatom 82:71 (28:19, 25:13, 17:24, 12:15) u meču koji je obeležila fantastična partija Maciulisa i Dijamantidisa.

Olimpijakos je bolje otvorio utakmicu ali se prednost tima iz Pireja od četiri poena brzo istopila pod naletom "Zelenih" i serije od 14:2. Prvu četvrtinu Panatinaikos je dobio sa 9 poena razlike a onda je usledilo poigravanje domaćina.

Za deset minuta igre u drugoj deonici Panatinaikos pravi još jednu seriju od 10:2 pa na odmor odlazi sa prednošču od 21 poena razlike!

Drugo poluvreme rezultatski gledano pripalo je gostima ali to nije bilo dovoljno da se nadoknadi minus iz prve dve četvrtine pa Panatinaikos zasluženo stiže do 34. titule prvaka Grčke.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Jonas Maciulis sa 15 i Dimitris Dijamantidis sa 11 poena. Olimpijakos su predovidli Lojeski sa 17 poena i Printezis sa 16 ali njih dvojica nisu bili dovoljni crveno-belima da titula ode u Pirej.