nedelja 08.10.2017.
18:45

Crvena zvezda zabeležila je i treću pobedu u okviru ABA lige ove sezone iako je igrala bez povređenog Džejmsa Feldina.

Petrol Olimpija/Ales Fevzer

Ekipa Crvene zvezde je danas uspela da slavi na gostovanju Olimpiji iako je igrala bez Džejmsa Feldina, ali sa povratnikom Brankom Lazićem u sastavu - 73:82 (29:18, 13:25, 16:21, 15:18).

Problematična je bila samo prva četvrtina, trebalo je košarkašima koje predvodi Dušan Alimpijević da uđu u meč, a onda je nastala prava rapsodija na terenu igrača u crveno-belim dresovima.

Nakon prve četvrtine bilo je 29:18 u korist Olimpije, bilo je kasnije i 13 poena prednosti za domaćina, a onda je konačno proradila mašinerija Crvene zvezde.

Janković je pokrenuo crveno-bele, Ročesti je odlično zaigrao i uz konstantnog Dobrića na ovom meču ekipa Dušana Alimpijevića stiže do preokreta u poslednjem minutu poluvremena - 42:43.

Sredinom treće deonice na scenu stupa Matijas Lesor, on je sa nekoliko prepoznatljivih poteza doveo Zvezdu na +7, a nakon poena Kešelja bilo je i 53:62. Koliko je dobro igrala Crvena zvezda u drugoj i trećoj deonici govori i podatak o odbrani, u prvoj su primili 29 poena, u drugoj i trećoj zajedno isto toliko.

U poslednjoj deonici viđene su dobre odbrane, imali su domaći u par navrata -4, ali je Crvena zvezda odbila sve napade.

Kada je Ognjen Dobrić pogodio novu trojku na 2:20 do kraja utakmice, Crvena zvezda je povela sa 67:76 i bila je nadomak pobede, a kada je Ročesti pogodio oba slobodna bacanja, sve je bilo jasno.

U redovima Crvene zvezde najefikasniji je bio Ognjen Dobrić sa 17 poena, Ročesti je dodao 16, uz 7 skokova i 6 asistencija, Janković 13, a Lesor 12 uz 9 skokova.

Kod domaćih 17 poena Betla, Badžim je postigao 12, Morgan je imao 10 poena i 12 skokova.