SL - Zvezdin petominutni šou

• 29. maj 2013.

• 22:48

Košarkaši Crvene zvezde Telekom poveli su sa 1:0 u polufinalnoj seriji protiv Mega Vizure nakon trijumfa u hali "Pionir". Domaći do trijumfa došli sjajnom igrom u drugom delu poslednje četvrtine.

Vicešampion Srbije i regionalne lige stigao je do vođstva u polufinalnoj seriji plej-ofa u Agroživ Superligi pobedom nad Mega Vizurom.

Ekipa Dejana Radonjića večeras je slavila rezultatom 78:61 (21:14, 17:23, 19:16, 21:8) iako je do pet minuta pre kraja susreta Mega imala svega pola koša zaostatka.

Treći takmičarski susret koji su u tekućoj sezoni odigrale ekipe Zvezde i Mega Vizure završen je zasluženim trijumfom crveno-belih.

Domaćin prvog polufinalnog meča plej-of serije kontrolisao je utakmicu tokom prve četvrtine i dobrog dela druge, ali je onda usledila znatno bolja igra Mega Vizure koja je na poluvreme otišla sa pola koša zaostatka za crveno-belima.

Treća i četvrta četvrtina donele su ujednačenu igru a neizvesnost je prekinuta furioznom završnicom domaćih koji su od 35. minuta počeli da se odlepljuju. Do tog momenta Mega se držala na pola koša zaostatka ali je Nelsonovo zakucavanje označilo Zvezdin pohod ka pobedi.

Meč su obeležile i dve tehničke greške trenerima dva tima u prvom poluvremenu kada je tenzija bila na vrhuncu, iako je do kraja bilo dosta da se igra.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde Telekom bio je Marko Simonović sa 18 poena a dvocifren učinak imali su još Nelson sa 16 i Savović sa 15 poena. Zvezda je bila lišena pomoći povređenog Rakočevića koji bi trebalo da bude spreman za revanš susret u Kruševcu.

Novica Veličković je u timu Mega Vizure nastavio da potvrđuje dobru formu ubacivši 14 poena a pratili su ga Marjanović sa 13, Krstić sa 13 i Micić sa 11 poena.

Revanš susret igra se 31. maja a eventualna majstorica trećeg juna.