SL - Zvezda nemilosrdna, stotkom do 1:0 u seriji!

• 06. jun 2015.

• 19:45

Košarkaši Crvene zvezde Telekom lako su došli do vođstva u polufinalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije pošto su u "Pioniru" preslišali ekipu Mega Leksa.

Aktuelni šampion regionalne košarkaške lige nalazi se na putu ka finalu plej-ofa domaće Superlige nakon ubedljivog trijumfa u prvoj utakmici polufinalne serije.

Crvena zvezda Telekom savladala je u "Pioniru" ekipu Mega Leksa rezultatom 109:80 (25:20, 33:20, 16:17, 35:23) pa će već u ponedeljak imati priliku da pobedom u Sremskoj Mitrovici potvrdi plasman u finale.

Čak i u prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Dejan Radonjić je imao taj luksuz da raspodeli minutažu na ravne časti između igrača koji su se našli u protokolu, dok Mega Leks nije mogao da pruži ozbiljniji otpor iako su se u tim vratili nosioci igre koji su u Novom Sadu bili na poštedi.

Domaćin večerašnje utakmice kontrolisao je dešavanja na terenu od prvog do poslednjeg minuta a dvocifren učinak na kraju susreta ostvarila su čak šestorica izabranika Dejana Radonjića.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je centar Maik Cirbes koji je utakmicu završio sa 18 poena i 8 skokova, a pratili su ga Nikola Kalinić (16 pts, 3 sk), Luka Mitrović (14 pts, 7 sk), Nemanja Dangubić (13 pts, 3 sk), Jaka Blažič (13 pts) i Markus Vilijams (10 pts, 4 as).

Na drugoj strani istakli su se Andrija Bojić (16 pts, 4 sk) i Marko Kešelj (15 pts), a dvocifren je bio i Nenad Miljenović sa 12 poena, 3 skoka i 3 asistencije.

Druga utakmica polufinalne serije plej-ofa između Mega Leksa i Crvene zvezde Telekom zakazana je za ponedeljak od 18 časova u hali "Pinki" u Sremskoj Mitrovici.

Podsećamo da se polufinalna serija igra na dve dobijene utakmice.