SL - "Parni valjak" našao izlaz iz "Dudove šume"

sreda 03.05.2017.
20:45

Lišeni pomoći kapitena Novice Veličkovića i startnog plejmejkera Vilijama Hečera košarkaši Partizana uspeli su da preokrenu rezultat u Subotici i savladaju ekipu Spartaka.

Beta/BranislavBožić/Ev

Velikih problema imali su košarkaši Partizana večeras u Subotici ali su na gostovanju ekipi Spartaka pokazali karakter i u oslabljenom sastavu upisali treći trijumf u Mozzart Superligi.

Partizan NIS je kao gost savladao Spartak rezultatom 82:75 (17:23, 19:24, 32:14, 14:14) iako je u prvom poluvremenu imao 17 poena zaostatka za Subotičanima.

Crno-beli su bolje otvorili meč, imali su kontrolu nad rezultatom sve do sedmog minuta prvog kvartala, ali je završnica uvodne četvrtine pripala domaćinu.

Spartak je zatvorio prilaze košu, spustio Partizan na 4 poena u poslednja tri minuta, a za to vreme je postigao 12 poena i prvu četrtinu rešio u svoju korist rezultatom 23:17.

Prikazano iz završnice prve četvrtine Spartak je nastavio da primenjuje u drugom kvartalu u kojem je stigao i do maksimalne prednosti od 17 poena razlike (45:28) predvođen tandemom Kesar - Jelenić.

Nerešiva enigma za odbranu gostujuće ekipe tokom prvih 20 minuta bio je Igor Kesar koji je ubacio 18 poena (4/5 za dva, 3/3 za tri), dok je Ivan Jelenić postigao 13 poena i upisao 4 asistencije.

Partizan je u završnici poluvremena smanjio zaostatak na pristojnih 11 poena, a po povratku iz svlačionice puleni Aleksandra Džikića zaigrali su onako kako se od njih očekuje.

Imenjaci Birčević i Pot vukli su crno-bele na putu preokreta, a pitanje pobednika praktično je bilo rešeno posle tri deonice jer domaćin nije imao snage da uzvrati Partizanu.

Stefan Birčević je blistao u pobedničkom sastavu sa 21 poenom (7/11 za dva), 9 skokova i 2 asistencije, a pratili su ga Stefan Pot (16 pts, 2 sk, 2 as) i Branslav Ratkovica (15 pts, 4 as).

U domaćem timu izdvojili su se Igor Kesar (25 pts, 4 sk) i Ivan Jelenić (21 pts, 2 sk, 4 as).

Partizan posle četiri odigrane utakmice ima skor 3-1 i u narednom kolu dočekuje čačanski Borac, dok Spartak ima jednu pobedu i tri poraza, a čeka ga gostovanje u Železniku.