SL - Konstantin iz nokdauna do pobede nad FMP-om!

• 23. maj 2015.

• 18:47

Drugi put od početka takmičenja u Superligi Srbije košarkaši Konstantina prijatno su iznenadili svoje navijače. Nakon trijumfa nad Metalcem u "Čairu", Nišlije su u subotu slavile protiv FMP-a u Železniku.

Sjajnu košarkašku predstavu imali smo prilike da vidimo na startu devetog kola Superlige Srbije.

U prvoj utakmici 9. kola domaćeg košarkaškog šampionata Konstantin je kao gost savladao FMP iz Železnika rezultatom 83:82 (13:26, 21:22, 23:24, 26:10), priredivši tako drugo veliko iznenađenje od početka takmičenja.

Posle lošeg otvaranja meča Konstantin je ušao u rezultatski zaostatak koji je 15 minuta pre kraja iznosio čitavih 20 poena (63:43), ali je onda usledio neverovatan povratak gostiju.

Poslednju četvrtinu Konstantin je dobio sa 16 poena prednosti što je bilo dovoljno da se nadomesti zaostatak i da se sa pola koša razlike proslavi druga pobeda u Superligi Srbije.

Podsećamo da je Konstantin u okviru 6. kola uzeo skalp Metalcu u "Čairu" pa je jasno da će do kraja ligaškog dela takmičenja Nišlije svi morati da shvate mnogo ozbiljnije kako ne bi pošli stopama Valjevaca i košarkaša FMP-a.