Sjajno poluvreme Zvezde, toliko dobro da Alimpijević nije uzeo tajm-aut! (TVITOVI)

petak 13.04.2018.
20:43

Aktuelni šampion ima pet poena prednosti na poluvremenu treće utakmice finalne serije plej-ofa ABA lige.

Epa/Valda Kalnina

Trći meč finalne serije plej-ofa ABA lige u "Morači" počeo je u sjajnom napadačkom ritmu, a utakmicu je bolje otvorio domaći tim.

Budućnost je preuzela kontrolnu nad rezultatom i stigla do šest poena prednost (16:10) ali je Zvezda odgovorila serijom 8:0 koju su napravili Džejms Feldin (5 pts) i Tejlor Ročesti (3 pts).

Odmah zatim šampion Crne Gore uzvraća istom merom. Budućnost je vezala osam poena u momentima kada je Zvezda ishitreno rešavala napadačke akcije. U tim momentima Ognjen Dobrić je vezao tri šuta za tri poena bez pogotka.

Uprkos tome Zvezda uspeva da uhvati priključak u završnici i da na odmor ode sa samo "pola koša" zaostatka.

Početak drugog kvartala obeležio je veliki broj prekršaja, Zvezda je tri napravila za samo šesnaest sekundi.

Ovaj deo meča protekao je u znaku Džejmsa Feldina koji se konačno aktivirao i počeo da daje doprinos koji se od njega očekuje.

Branko Lazić je u ranoj fazi druge četvrtine napravio dve odlične asistencije za Matijasa Lesora i Alena Omića tako da je gost sasvim zasluženo na odmor otišao sa pet poena prednosti (42:47).