Sjajni Štimac vodio Turk Telekom do pobede na startu šampionata

14:16

Povratnik u najviši rang takmičenja slavio je već na startu Super lige.

fiba.com
fiba.com

Ekipa Turk Telekoma iz Ankare, slavila je na gostovanju u Sakarii rezultatom 55:65.

Da će utakmica biti veoma tvrda, bilo je jasno već nakon 10 minuta, kako je prvi period domaćin dobio sa 10:8.

U nastavku nešto više poena, ali se na odmor otišlo sa +2 u korist Sakarije.

Treća deonica pripada gostima iz prestonice, koji na poslednju pauzu odlaze sa dva poena viška.

Turk Telekom u odlučujućih 10 minuta uspeva da napravi i veću prednost, pa na kraju zasluženo dolaze do trijumfa.

Blistao je u pobedničkom sastavu srpski centar Vladimir Štimac, koji je za 30 minuta na parketu upisao 16 poena i 12 skokova.

Pratili su ga Landesberg sa istim košgeterskim učinkom, Keni Gebrijel sa 14 poena, kao i Ender Arslan sa 10 poena. Interesantno, klupa Turk Telekoma postigla je samo dva poena.

Sakarju je sa 12 poena i 12 skokova predvodio Nkonko, koji je proveo čak 37 minuta na parketu.alavio je već na startu Super lige.