• Autor: Janko Glavonjić

• 05. februar 2015.

• 22:39

U velikom španskom derbiju, Real Madrid je pobedom nad Barselonom učvrstio svoje prvo mesto u grupi E.

Real Madrid je u velikom derbiju grupe E savladao Barselonu rezultatom 97:73 po četvrtinama 26:16, 16:17, 24:20 i 31:20.

Od početka utakmice Barselona nije imala rešenje za madridski tim, koji je svojom dominacijom podsetio na moćne partije iz prošle sezone.

Real su nosili Serhio Rodrigez i Rudi Fernandez, sa 22, odnosno 23 poena, košarkaši Barselone nisu imali nikakvih rešenja za ova dva košarkaša, koji su rešetali i za dva i za tri poena.

U Barseloni je jedini bio raspoložen mladi Mario Hezonja, koji je sjajno šutirao za tri poena i postigao 22 poena, ali nije mogao sam ništa više da uradi.

Uertas i Abrines su potpuno podbacili, šutirali su 1 od 9 za tri poena, ali je meč rešila fantastična odbrana Real Madrida od pik igre Barselone.

U drugom poluvremenu je Madriđanima sve polazilo od ruke, i Barselona se u poslednja dva minuta spasila da ne izgubi sa 30 poena razlike.