Sjajni Birčević razbio Ušak

nedelja 12.11.2017.
13:52

Istanbul BB je na svom parketu dočekao Ušak, a utakmica je rešena tek nakon produžetka.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Istanbul BB je na svom terenu savladao Ušak Sportif, nakon 40 minuta bilo je 69-69, da bi domaćin nakon dodatnih pet minuta slavio sa 77-73.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu tokom celog susreta, domaćin je dobio prvu deonicu sa pet razlike, a onda je Ušak uzvratio u drugoj četvrtini, koju dobija sa 13 razlike, pa gosti na odmor odlaze sa osam poena viška.

U trećoj deonici se nije slutilo da bi domaćin mogao da preokrene rezultat, ali to se desilo već na startu poslednje deonice, kada su košarkaši Istanbul BB-a napravili seriju 14-0.

Ipak, gosti uspevaju da se konsoliduju, ostaju u egalu i na kraju uspevaju da izbore produžetak.

U dodatnih pet minuta bolji start Ušaka, ali je onda usledila mini-serija domaćina od 5-0, kojom je na kraju i rešeno pitanje pobednika.

Domaći sastav predvodio je sjajni Stefan Birčević sa 21 poenom, sedam skokova i tri asistencije. Pratili su ga Jaka Klobučar sa 13 poena i osam skokova, Erik Bakner sa 11 poena i osam skokova, kao i Mert Dževik i Majkl Tompson sa po 10 postignutih poena.

U poraženom satavu 19 poena Šafaka Edgea, 16 je dodao Džordan Hemilton, dok se na 14 zaustavio Erl Gelovej.