nedelja 28.10.2018.
23:15

Tim Dejana Milojevića i dalje drži korak sa Zvezdom!

Mega Bemax/Ivica Veselinov

Ni posle pet odigranih kola u ABA ligi ove sezone, ekipa Mega Bemaksa nema nijedan poraz.

Oni su večeras kao gosti savladali Mornar u Baru sa 84:80, pa su i dalje uz Crvenu zvezdu jedina neporažena ekipa u ligi.

Milojevićev tim je fenomenalno ušao u utakmicu, domaći nisu znali šta ih je snašlo, pa je tokom prve četvrtine na semaforu stajalo neverovatnih 3:20 u korist Mege, pa 5:23!

Do kraja ovog dela igre, Mornar je uspeo da donekle uhvati ritam igre i smanji na 29:17, da bi pred kraj drugog kvartala prednost gostiju smanjena na samo pet poena razlike (36:41).

Na poluvreme se otišlo sa 48:40 za Megu koja je i u većem delu drugog poluvremena održavala ubedljivu prednost.

Ipak, Barani u finišu prilaze na 83:80, ali više od toga nisu mogli, pa su morali da se pomire sa trećim porazom od početka sezone.

Megu je do pobede predvodio briljantni Goga Bitadze sa 26 poena i 10 skokova, a efikasan je bio i Čarapić sa 15 poena. Uz njih, dvocifreni su bili i Marjanović sa 12 i Mokoka sa 11 poena.

U ekipi Mornara, 23 poena Keniga, 13 Keringtona. I jedan i drugi imali su i po 4 asistencije.