Sjajna Budućnost bolja i od Mege!

subota 13.01.2018.
20:53

Poraz Mega Bemaksa u okviru 16. kola ABA lige od Budućnosti koja ostaje na prvom mestu.

Buducnost VOLI

Budućnost je slavila u Sremskoj Mitrovici u okviru 16. kola ABA lige, gledali smo sjajnu utakmicu, procenti šuta i jednog i drugog tima su bili odlični, a na kraju pobeda Podgoričana od 83:94.

Mega je nakon početnih 2:7 u korist Budućnosti krenula u sjajnu seriju koševa, počeli su da pogađaju iz svih pozicija, a na samom kraju deonice stigli su i do 31 poena. Aleksandar Džikić je bio poprilično besan na svoje izabranike kojima je naložio daleko bolju odbranu u nastavku.

Povela je Mega sa 9 poena prednosti u drugoj četvrtini kada je odlični Jaramaz potigao poene.

Ipak, Budućnost preko Ivanovića i Popovića stiže na -2, da bi gosti do kraja poluvremena stigli i do prednosti.

Uspeli su izabranici Aleksandra Džikića da stignu do prednosti pred početak druge četvrtine, ubacili su 50 poena, primili 49, od toga samo 18 u okviru druge četvrtine.

Gibson i Šehović su otvorili treću deonicu trojkama, nakon nove trojke Gibsona Budućnost je došla do 60:66, ali se nije davala Mega tako lako koju je uglavnom Jaramaz držao u igri u teškim trenucima.

Budućnost lomi meč trojkama u poslednjoj deonici, Ivanović, Lendri pa Gibson za 78:88 na 3:12 do kraja.

Pokušala je Mega da se vrati u meč, bezuspešno, Gordić je spustio zavesu na današnji meč.

Najefikasniji u redovima Mege bio je Čančar sa 15 poena, Mušidi i Koprivica su upisali po 12, Jaramaz je imao 7 poena, 6 skokova i 5 asistencija.

Ivanović kod Budućnosti najefikasniji sa 18 poena, Gibson je imao 15, Gordić 17.