ponedeljak 10.02.2020.
00:00

Seltiksi su bili bolji u ključnim trenucima.

Beta/AP Photo/Kyle Phillips

Košarkaši Boston Seltiksa slavili su na gostovanju u Oklahomi protiv Tandera sa 111:112.

Prvi kvartal pripao je domaćinu sa 32:28, a do poluvremena je "Grmljavina" i uvećala prednost za pet poena.

U finišu treće deonice Boston dolazi do preokreta, ali se u poslednjih 12 minuta ušlo sa nerešenim rezultatom (84:84).

Kris Pol je otvorio poslednju deonicu sa dva poena, Smart je poravnao rezultat, potom je Šreder vratio prednost domaćinu, da bi usledio novi preokret i vođstvo "Kelta" nakon četiri vezana poena Tejtuma.

Šreder sa 2+1 vraća vođstvo Oklahomi i onda je usledila velika serija gostiju iz Masačusetsa.

Napravili su seriju 9-2 i stigli do šest poena prednosti.

Nije se Oklahoma predavala do samog kraja, trojku je u poslednjim sekundama pogodio Kris Pol za minus od samo jednog poena, ali je bilo kasno, četa Breda Stivensa je uspela da zadrži prednost i da slavi.

Pobednički sastav je sa 27 poena predvodio Kemba Voker, pratio ga je Tejtum sa pola koša manje, ali i 11 skokova, 17 poena dodao je Braun, odlične partije i Tajsa (13p, 11sk), kao i Gordona Hejvorda (13p, 10sk).

Kod Oklahome 24 poena sjajnog Gildžus-Aleksendera, toliko je ubacio i Galinari, po 22 su dodali Kris Pol i Denis Šruder.