Široki ''preslišao'' Zvezdu

• 29. februar 2012.

• 18:37

Crveno-beli nemoćni u duelu sa Širokim, koji je tokom čitavog meča bio u vođstvu i zasluženo ostvario trijumf kojim se učvrstio na petom mestu na tabeli ABA lige.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras na gostovanju ekipi Širokog, rezultatom 76:66 (17:13, 17:15, 22:14, 20:24), u utakmici koja je igrana u okviru 25. kola ABA lige.

Beograđani su jedino vođstvo u ovom meču imali na samom početku, kada su poveli 2:0, ali je odmah usledila serija domaćih od 8:0 i do kraja meča Široki nije ispuštao vođstvo.

Razlika se postepeno uvećavala i Zvezda ni u jednom trenutku nije nagovestila mogućnost preokreta.

Domaći tim je na poluvreme otišao vođstvom od šest poena razlike (34:28), delovalo je da bi Zvezda u nastavku mogla da pripreti, ali je upravo u trećoj deonici Široki stekao odlučujuću prednost koja je iznosila i sedamnaest poena razlike (52:35) i zatim rutinski priveo meč kraju.

Najbolji u redovima Širokog bio je Darko Planinić sa 20 poena i 12 skokova, dominirao je u duelima sa Petrom Popovićem, dok je Šakić upisao 15 poena.

Kod Zvezde, jedini ''dvocifren'' bio je Omar Tomas sa 15 postignutih poena.

Ovo je trinaesti poraz Zvezde uz devet pobeda, dok Široki na petom mestu sada ima skor 13/9.